Σε μια εξαιρετική διοργάνωση συμμετείχε το κολυμβητικό σωματείο «Ωεκανός» Ηρακλείου με την παρουσία 24 ταλαντούχων κολυμβητών και κολυμβητριών.
Το περασμένο σαββατοκύριακο έγινε στο κολυμβητήριο Ηρακλείου το 2nd Arena Heraklion Swimming Challenge, το οποίο διοργάνωσε ο Α.Ο. Τρίτων Ηρακλείου για δεύτερη συνεχή χρονιά, με τους μικρούς αθλητές να αγωνίζονται, να βελτιώνουν τους χρόνους και την τεχνική τους και να κερδίζουν μετάλλια.
Μετά τις υποχρεώσεις τους στην πισίνα, διασκέδασαν στο party μετά τους αγώνες και φυσικά φωτογραφήθηκαν και πήραν αυτόγραφα από τον κορυφαίο αθλητή Απόστολο Χρήστου που τίμησε με την παρουσία του το 2nd Arena Heraklion Swimming Challenge.
Τα αποτελέσματα αναλυτικά:
Κούβακας Κυριάκος: 1ος στα 50μ πεταλούδα, 1ος στα 100μ πεταλούδα, 1ος στα 200μ μικτή ατομική κερδίζοντας κύπελλο για τις 3 πρώτες θέσεις
Κούβακας Νικόλας: 1ος στα 50μ ύπτιο, 2ος στα 50μ πρόσθιο
Στρατάκη Νικολέτα: 1η στα 200μ ελεύθερο, 5η στα 100μ ελεύθερο, 8η στα 50μ ελεύθερο
Βαξεβάνης Σάββας: 2ος στα 100μ ύπτιο, 3ος στα 200μ ύπτιο, 7ος στα 50μ πεταλούδα
Κτενιαδάκης Γιάννης: 2ος στα 50μ πρόσθιο, 4ος στα 100μ πρόσθιο
Λαμπάκη Μαρίτα: 2η στα 100μ πρόσθιο, 4η στα 50μ πρόσθιο
Καπετανάκη Ειρήνη: 4η στα 50μ πεταλούδα, 4η στα 100μ πεταλούδα, 4η στα 200μ μικτή ατομική
Βαρδαλαχάκη Μαρία: 4η στα 50μ πεταλούδα, 5η στα 100μ ύπτιο
Παρλαμά Μυρσίνη: 4η στα 50μ ύπτιο, 5η στα 50μ πρόσθιο
Ζουριδάκης-Καβουσανός Μηνάς: 4ος στα 50μ ύπτιο, 6ος στα 100μ ύπτιο, 6η στα 200μ ύπτιο
Κουρμούλη Αθανασία: 5η στα 200μ ελεύθερο, 5η στα 50μ πεταλούδα, 5η στα 50μ πρόσθιο
Τσικανδυλάκης Γιάννης: 5ος στα 100μ ελεύθερο, 6ος στα 100μ ύπτιο
Κοντοβράκης Ορέστης: 6ος στα 200μ ελεύθερο, 6ος στα 200μ μικτή ατομική, 9ος στα 50μ ελεύθερο
Σερέπετση Χάρις: 6η στα 100μ πρόσθιο, 8η στα 50μ πρόσθιο
Δασκαλάκη Ράνια: 6η στα 100μ ελεύθερο, 9η στα 100μ ύπτιο
Σιδηρά Ναταλία: 6η στα 100μ πρόσθιο, 9η στα 50μ πρόσθιο
Καραπίδης Κωνσταντίνος: 6ος στα 50μ πρόσθιο, 10ος στα 50μ ύπτιο
Σπανάκη Φένια: 8η στα 50μ πρόσθιο, 14η στα 50μ ύπτιο
Βασιλάκη Αναστασία: 9η στα 50μ πρόσθιο, 17η στα 50μ ύπτιο
Σκουλά Εύα: 10η στα 100μ ύπτιο, 12η στα 50μ ύπτιο
Παπανικολάου Βασιλειάννα: 12η στα 50μ ύπτιο, 15η στα 50μ ελεύθερο
Μπαρδόση Νικολέττα: 15η στα 50μ ύπτιο, 16η στα 50μ πρόσθιο, 21η στα 50μ ελεύθερο
Εμβαλωματή Κατερίνα: 18η στα 50μ ύπτιο
Μανιαδής Ευριπίδης: 24ος στα 50μ ύπτιο, 25ος στα 50μ ελεύθερο
4η θέση για τη σκυτάλη 4x50 ελεύθερο κορίτσια 9 ετών με τις Σπανάκη, Βασιλάκη, Παρλαμά, Παπανικολάου
4η θέση για τη σκυτάλη 4x50 μικτή ομαδική κορίτσια 10 ετών με τις Δασκαλάκη, Σερέπετση, Βαρδαλαχάκη, Λαμπάκη
5η θέση για τη σκυτάλη 4x50 ελεύθερο κορίτσια 10 ετών με τις Λαμπάκη, Βαρδαλαχάκη, Σερέπετση, Δασκαλάκη
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές τους για τις επιδόσεις τους!!