Κολύμβηση

Σημαντικές επιτυχίες για τον Ωρίωνα στα «Βενιζέλεια»

Οι αθλητές-τριες του πέτυχαν δύο όρια προεθνικής, τέσσερα μετάλλια ενώ συμμετείχαν και σε πέντε τελικούς…

Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία της ομάδας του Ωρίωνα Ηρακλείου στους «19ους Βενιζέλιους» αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στα Χανιά τις προηγούμενες ημέρες.
Οι αθλητές της «Α.Α.Ωρίωνα» ξεχώρισαν ανάμεσα στους 469 κολυμβητές που συμμετείχαν απ όλη την Ελλάδα και πάρα το γεγονός ότι οι αγώνες ήταν ΟΠΕΝ (όλες οι ηλικίες μαζί) ενώ συμμετείχαν τα μεγαλύτερα ονόματα της Ελληνικής κολύμβησης με διακρίσεις σε διεθνείς και σε ολυμπιακούς αγώνες. Η αποστολή του «Ωρίωνα» κατάφερε κατακτήσει τέσσερα μετάλλια, αριθμό που αποτελεί την μεγαλύτερη συγκομιδή μεταλλίων στην Κρήτη ενώ μπήκαν και σε πέντε τελικούς σημειώνοντας ατομικά ρεκόρ!
Στο βάθρο των νικητών ανέβηκαν ο Βασίλης Κακουλάκης, ο οποίος εκτός από τα τρία μετάλλια που κατέκτησε, έπιασε και άλλα δύο όρια προεθνικής φτάνοντας τα πέντε ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Λένα Μαματζάκη.
Αναλυτικά τ αποτέλεσμα:
ΚΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ:
1ος 50ΥΠ.27.73
3ος 200Μ.Α 2.13.25(ΟΡΙΟ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ)
3ος 400Μ.Α 4.47.82
4ος 400ΕΛ 4.09.51(ΟΡΙΟ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ)
14ος 200ΕΛ 2.02.10
17ος 50ΕΛ 25.16


ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ ΛΕΝΑ:
3η 200ΠΕΤ 2.32.53
12η 400Μ.Α 5.30.44
18η 400ΕΛ 4.50.83
26η 100ΠΕΤ 1.12.17


ΨΑΡΟΥΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ:
6η 1500ΕΛ 18.45.34
7η 800ΕΛ 9.43.58
15η 400ΕΛ 4.44.36
20η 100ΕΛ 1.03.20
38η 50ΕΛ 29.54


ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΑΝΝΑ:
7η 200ΠΕΤ 2.40.40
25η 100ΠΕΤ 1.12.09
40η 200Μ.Α.2.50.86
69η 50 ΕΛ. 31 29


ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ:
8η 200ΠΕΤ 2.42.97
16η 100ΠΕΤ 1.10.19
18η 400Μ.Α 5.41.48
58η 100ΕΛ 1.09.75


ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ:
10η 200ΠΕΤ 2.45.90
19η 400Μ.Α 5.48.01
26η 200ΠΡ. 3.06.81
33η 100ΠΕΤ. 1.14.41
37η 50ΠΡ. 41.72


ΣΥΝΤΖΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ:
11ος 1500ΕΛ 17.58.51
14ος 800ΕΛ 9.28.08
24ος 400ΕΛ 4.37. 89
54ος 200ΕΛ 2.15.84


ΤΡΟΥΛΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ:
11η 200ΠΕΤ 2.46.44
16η 400Μ.Α 5.35.97
27η 100ΠΕΤ 1.12.37
28η 50ΠΡ 39.40
37η 50ΠΕΤ 33.07


ΠΟΤΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ:
12η 400Μ.Α 5.37.06
14η 1500ΕΛ 20.12.57
31η 400ΕΛ 5.02.90
39η 100ΠΕΤ 1.17.05
60η 50ΕΛ 30.71


ΚΑΡΠΟΥΣΟΡ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ:
12ος 200ΠΕΤ 2.27.48
20ος 400Μ.Α 5.12.23
22ος 400ΕΛ 4.36.93
29ος 100ΠΕΤ 1.05.80
32ος 200Μ.Α 2.3306


ΚΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ:
12ος 50ΠΡ 32.29
35ος 100ΕΛ 58.41
38ος 50ΕΛ 26.27
43ος 50ΠΕΤ 31.22


ΣΕΡΖΕΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ:
13ος 1500ΕΛ 18.28.33
31ος 400ΕΛ 4.43.35
53ος 50ΠΡ 43.11
66ος 200ΕΛ 2.19.92
85ος 100ΕΛ 1.05.43


ΚΟΥΤΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ:
14η 400Μ.Α 5.30.81
16η 200Μ.Α 2.36.80
16η 200ΠΡ 2.57.85
23η 100ΠΡ 1.25.68
46η 100ΕΛ 1.06.88


ΣΥΝΤΖΑΝΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ:
15η 200ΠΕΤ 3.19.46
49η 100ΠΕΤ 1.29.03
49η 200Μ.Α 3.03.98
56η 50ΥΠ 39.71
97η 50ΕΛ 33.65


ΧΑΧΛΙΟΥΤΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ:
20η 400Μ.Α 5.48.33
37η 200Μ.Α 2.48.95
40η 400ΕΛ 5.12.30
57η 100ΕΛ. 1.09.49
65η 50ΠΕΤ. 37.11


ΠΡΩΙΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ:
23ος 400Μ.Α 5.21.63
25ος 200Μ.Α 2.28.92
27ος 50ΠΕΤ 29.55
37ος 100ΠΕΤ 1.07.43
38ος 100ΕΛ 59.06


ΣΤΡΑΤΗΓΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ:
31ος 100ΠΡ. 1.24 49
49ος 50ΠΡ. 38.89
76ος 100ΕΛ1.03.41
80ος 50ΕΛ 28.81


ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ ΕΛΕΑΝΝΑ:
44η 50ΠΡ 43.93
48η 200Μ.Α 3.02.27
54η 200ΕΛ 2.40.99
69η 50ΠΕΤ 39.60
73η 100ΕΛ 1.14.07


ΧΟΥΡΔΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ:
43η 100ΠΡ 1 38.53
50η 50ΠΡ 47.18
78η 100ΕΛ 1.17.41
103η 50ΕΛ 33.65


ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ:
53ος 200Μ.Α 3.03.99
54ος 50ΠΡ 44.24
60ος 100ΠΕΤ 1.26.29
66ος 50ΠΕΤ 38.14
119ος 50ΕΛ 33.16
Με ανακοίνωση του το Δ.Σ. του Ωρίωνα συγχαίρει όλους τους κολυμβητές-τριες και την προπονήτρια τους κ. Βάνα Μπακούση για τις επιτυχίες τους!

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια