Κολύμβηση

Έντεκα μετάλλια και πανελλήνιο ρεκόρ από το ΝΟΧανίων στη Χίο

Στην σκυτάλη 4×200 επιφάνεια παίδων καταρρίφθηκε το πανελλήνιο ρεκόρ με χρόνο 6.31.50

Με την κατάκτηση 11 μεταλλίων, 5 χρυσά, 1 ασημένιο και 5 χάλκινα, ξεκίνησε η παρουσία για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης που διεξάγεται στην Χίο.

Ως καλύτερη επίδοση κρίνεται αυτή για την σκυτάλη 4×200 επιφάνεια παίδων, όπου οι Βασίλειος Χατζηδάκης, Κωνσταντίνος Λεδάκης, Μάριος-Στέργιος Ρινακάκης και Ιάσωνας Χίνος κατάφεραν να καταρρίψουν το πανελλήνιο ρεκόρ, με χρόνο 6:31.50 και να κατακτήσουν φυσικά το ένα από τα πέντε χρυσά μετάλλια.

Επίσης στην πρώτη θέση τερμάτισαν οι Παντελής Χίνος στα 800μ. επιφάνεια, Ιάσων Χίνος στα 200μ. επιφάνεια και οι σκυτάλες 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παμπαίδων-παγκορασίδων Α και 4×200μ. επιφάνειας κορασίδων

Το πανελλήνιο πρωτάθλημα συνεχίζεται σήμερα Παρασκευή και ολοκληρώνεται την Κυριακή.

Αναλυτικά τα πλήρη αποτελέσματα για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στην πρώτη μέρα της διοργάνωσης είναι τα εξής:

Χρυσά μετάλλια

• Χίνος Παντελεήμων 800μ. επιφάνειας εφήβων 07:02.06
• Χίνος Ιάσων 200μ. επιφάνειας παίδων 01:32.86
• Χατζηδάκης Βασίλειος, Λεδάκης Κωνσταντίνος, Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος, Χίνος Ιάσων 4×200μ. επιφάνειας παίδων 06:31.50
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Κογιαννάκη Κωνσταντίνα, Μπαλολάκη Μιχαέλα, Λιόλιος Εμμανουήλ 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παμπαίδων-παγκορασίδων Α 03:48.05
• Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα, Βαλυράκη Αικατερίνη, Καυκαλάκη Ειρήνη, Ριτζάκη Ιωάννα 4×200μ. επιφάνειας κορασίδων 07:16.00

Ασημένια μετάλλια

• Ριτζακη Ευαγγελια 50μ. επιφάνειας γυναικών 00:19.78

Χάλκινα μετάλλια

• Λιόλιος Εμμανουήλ 800μ. επιφάνειας παμπαίδων Α 08:42.22
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 50μ. Επιφάνειας Παμπαίδων Β 00:21.96
• Ριτζάκη Ευαγγελία, Κρητικάκη Νικολέτα, Κληματσάκη Αικατερίνη, Κατερινάκη Αικατερίνη 4×200μ. επιφάνειας γυναικών 06:57.87
• Βαλυράκη Αικατερίνη 100μ. Y/B κορασίδων 00:44.99
• Χατζηπλη Ευαγγελια 200μ. διπλά πέδιλα προαγ/στικη κορίτσια 02:11.47

4η θέση

• Λεδάκης Κωνσταντίνος 100μ. Y/B παίδων 00:40.52
• Ανδριανός Ιωάννης 50μ. Επιφάνειας παμπαίδων Α 00:22.62

5η θέση

• Τρουλλινός Νικόλαος 50μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:20.48
• Τρουλλινός Νικόλαος, Κληματσάκης Βασίλειος, Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος, Χίνος Παντελεήμων 4×200μ. επιφάνειας ανδρών 06:51.61
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Μπαλολάκη Μιχαέλα, Φραγκιαδάκη Δέσποινα, Σκυλουράκης Εμμανουήλ 4×50μ. επιφάνειας mixed παμπαίδων παγκορασίδων Α 01:32.89
• Χατζηδάκη Ελευθερία 200μ. επιφάνειας προαγ/στική κορίτσια 02:06.97
• Κρητικάκη Νικολέτα 50μ. επιφάνειας γυναικών 00:21.42

6η θέση

• Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. επιφάνειας εφήβων 00:18.06
• Καυκαλάκη Ειρήνη 100μ. Y/B κορασίδων 00:51.23

7η θέση

• Παπασίμος Δημήτριος 50μ. διπλά πέδιλα εφήβων 00:21.18
• Καρτσωνάκης Βασίλειος 200μ. διπλά πέδιλα παίδων 01:56.11
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 50μ. επιφάνειας παμπαίδων Β 00:24.90
• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 50μ. επιφάνειας παγκορασίδων Β 00:24.55

8η θέση

• Καπής Ευτύχιος 100μ. Y/B παίδων 00:47.62
• Κατερινάκη Αικατερίνη 50μ. επιφάνειας νεανίδων 00:21.08
• Τζουβαδάκη Αναστασία 50μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:24.39
• Λεδάκη Ελευθερία 100μ. Y/B κορασίδων 00:54.51
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 50μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 00:23.25

9η θέση

• Γκεσούλης Δημήτριος 50μ. επιφάνειας παμπαίδων Β 00:25.74
• Βροντάκη Ηλιάνα 50μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 00:23.76

10η θέση

• Κληματσάκης Βασίλειος 50μ. επιφάνειας ανδρών 00:19.25
• Κληματσάκης Βασίλειος 50μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:22.74
• Βαρδαλάκη Ναυσικά 50μ. διπλά πέδιλα γυναικών 00:26.62
• Ανδριανού Σελίνα-Αγάπη 50μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:24.53
• Φραγκιαδάκη Δέσποινα 50μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 00:24.39

11η θέση

• Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 50μ. επιφάνειας εφήβων 00:18.67
• Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 200μ. επιφάνειας παίδων 01:44.77
• Κληματσάκη Αικατερίνη 50μ. επιφάνειας νεανίδων 00:21.73

12η θέση

• Κούτρης Αστέριος 50μ. επιφάνειας εφήβων 00:18.71
• Ναναδάκης Παύλος 200μ. επιφάνειας προαγωνιστική αγόρια 02:55.68
• Βαρδαλάκη Ναυσικά 50μ. επιφάνειας γυναικών 00:23.97
• Μπασιά Στεφανία 200μ. επιφάνειας προαγ/στικη κορίτσια 02:19.23

13η θέση

• Παπαδοπούλου Μαρία-Αννα 50μ. επιφάνειας παγκορασίδων Β 00:26.00
• Παπαδοπούλου Μαρία-Αννα 50μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Β 00:30.37

14η θέση

• Καρτσωνάκη Μαριλένα 50μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Β 00:31.27

15η θέση

• Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος 50μ. επιφάνειας εφήβων 00:20.42
• Ρημαντωνάκης Ιωάννης 50μ. διπλά πέδιλα εφήβων 00:22.36
• Ριτζάκη Ιωάννα 200μ. επιφάνειας κορασίδων 01:52.43

16η θέση

• Καρτσωνάκη Μαριλένα 50μ. επιφάνειας παγκορασίδων Β 00:27.88

17η θέση

• Ρημαντωνάκης Ιωάννης 50μ. επιφάνειας εφήβων 00:21.14
• Κληματσάκη Αικατερίνη 50μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:25.71

Σχόλια