Κολύμβηση

Πολύ καλός ο απολογισμός για τους Αργοναύτες στους θερινούς αγώνες

Κέρδισαν συνολικά 19 μετάλλια στο κολυμβητήριο Χανίων...

19 μετάλλια ήταν ο απολογισμός των Αργοναυτών στους θερινούς αγώνες κολύμβησης στα Χανιά.

Αναλυτικά:

ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

 

ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

2η θέση στα 100m ΠΡΟΣΘΙΟ  - 1:29:27

2η θέση στα 200m ΠΡΟΣΘΙΟ – 3:10:68

3η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ  - 41:09

 

ΣΠΑΘΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ – 30:29

2η θέση στα 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ  - 1:06:98

3η θέση στα 400m EΛΕΥΘΕΡΟ – 5:17:19

 

ΚΑΛΩΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3η θέση στα 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ  - 36:35

2η θέση στα 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – 1:20:95

3η θέση στα 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – 2:53:29

 

ΡΟΔΙΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

5η θέση στα 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ  - 39:30

5η θέση στα 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – 1:33:03

6η θέση στα 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ  - 3:22:45

 

ΚΟΛΙΑΔΕΛΗΣ ΕΦΡΑΙΜ

10η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 42:72

8η θέση στα 100m ΥΠΤΙΟ  - 1:31:40

10η θέση στα 200m ΥΠΤΙΟ – 3:14:23

 

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ

10η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ – 1:02:73

16η θέση στα 100m ΠΡΟΣΘΙΟ – 2:13:68

11η θέση στα 200m ΠΡΟΣΘΙΟ – 4:38:78

 

 

 

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

 

ΠΕΠΟΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

16η θέση στα 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ  - 3:59:69

7η θέση στα 200m ΥΠΤΙΟ – 4:23:34

 

ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

6η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ – 49:29

10η θέση στα 200m ΠΡΟΣΘΙΟ – 4:06:81

ΤΖΩΡΤΖΑΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

21η Θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ  - 43:15

12η θέση στα 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – 1:32:14

12η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ – 54:88

 

ΔΑΜΑΛΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

25η Θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ  - 44:69

22η θέση στα 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1:51:13

19η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 56:71

 

ΤΣΕΚΑΙ ΣΤΙΒΕΝ

11η θέση στα 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ  - 3:21:09

7η θέση στα 100m ΠΡΟΣΘΙΟ – 1:52:30

6η θέση στα 200m ΠΡΟΣΘΙΟ – 3:55:67

 

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 36:78

1η θέση στα 100m ΥΠΤΙΟ – 1:21:06

 

ΚΡΟΥΣΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2η θέση στα 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – 3:31:53

9η θέση στα 100m ΠΡΟΣΘΙΟ – 1:52:62

 

ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3η θέση στα 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – 40:49

14η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ – 55:09

 

ΚΑΡΑΠΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

7η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 46:81

6η θέση στα 100m ΥΠΤΙΟ – 1:39:92

 

ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ – 49:05

8η θέση στα 100m ΠΡΟΣΘΙΟ – 1:48:26

 

ΛΑΓΟΥΔΙΑΝΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

34η θέση στα 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – 2:03:78

36η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ – 53:92

 

ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

5η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ – 37:22

6η θέση στα 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – 3:04:01

 

ΤΣΙΚΑΛΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

14η θέση στα 100m ΥΠΤΙΟ – 2:08:62

22η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ  - 1:00:63

 

ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

27η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ  - 46:18

 

ΤΣΕΚΙΤΣΙ ΛΟΥΙΣ

43η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ – 1:01:87

 

ΤΡΟΧΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

12η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ – 40:10

 

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

 

ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΓΓΕΛΟΣ

4η θέση στα 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ  - 1:34:20

5η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ  - 39:18

 

ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

8η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ  - 41:35

2η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 46:71

 

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ

13η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ  - 1:03:82

17η θέση στα 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – 2:06:01

 

ΚΑΣΩΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

7η θέση στα 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – 1:23:18

 

ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

40η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ – 1:02:05

14η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ – 1:04:78

 

ΛΑΓΟΥΔΙΑΝΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

5η θέση στα 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – 57:61

11η θέση στα 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – 1:49:04

 

ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

43η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ – 1:27:13

 

ΤΣΟΥΛΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

42η θέση στα 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ- 1:08:18

17η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 1:01:31

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12

 

ΚΑΤΣΑΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

4η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 40:10

4η θέση στα 100m ΥΠΤΙΟ – 1:25:47

 

ΚΑΛΛΕΡΓΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

8η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 41:58

13η θέση στα 100m ΥΠΤΙΟ – 1:34:29

ΚΑΛΩΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

10η θέση στα 100m ΠΡΟΣΘΙΟ – 1:44:09

10η θέση στα 200m ΠΡΟΣΘΙΟ – 3:42:21

11η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ – 49:43

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11

ΜΠΙΛΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ  - 43:39

2η θέση στα 100m ΠΡΟΣΘΙΟ – 1:35:28

4η θέση στα 200m ΠΡΟΣΘΙΟ – 3:28:12

 

ΚΟΥΤΑΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

13η θέση στα 200m ΠΡΟΣΘΙΟ – 4:00:72

 

ΒΟΛΙΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

16η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ – 45:64

19η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ – 54:14

16η θέση στα 200m ΠΡΟΣΘΙΟ – 4:19:86

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ

ΦΑΣΟΥΛΑΚΗ ΕΥΔΟΞΙΑ

7η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 44:65

7η θέση στα 100m ΥΠΤΙΟ  - 1:40:01

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ

ΓΙΑΛΑΜΑ ΕΥΔΟΞΙΑ

9η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ – 52:58

6η θέση στα 50m ΠΡΟΣΘΙΟ – 1:03:69

 

ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

17η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ – 47:71

8η θέση στα 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – 1:43:04

 

ΛΕΩΝ ΜΑΡΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

28η θέση στα 50m EΛΕΥΘΕΡΟ  - 55:02

15η θέση στα 50m ΥΠΤΙΟ  - 57:92

 

 ΟΜΑΔΙΚΑ

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

2η Θέση στα 4x50m ελεύθερο – 2:55:62 με τους

ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗΣ – ΛΑΓΟΥΔΙΑΝΑΚΗΣ – ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ – ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

3η Θέση στα 4x50m μικτή ομαδική – 3:35:68 με τους

ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ – ΠΑΑΠΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΛΑΓΟΥΔΙΑΝΑΚΗΣ - ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗΣ

 

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

1η Θέση στα 4x50m μικτή ομαδική – 2:39:28 με τους

ΠΕΤΡΑΚΗΣ – ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ – ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ - ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ

 

4η Θέση στα 4x50m ελεύθερο – 2:32:86 με τους

ΠΕΤΡΑΚΗΣ – ΚΑΡΑΠΙΔΑΚΗΣ – ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ – ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ

 

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

6η Θέση στα 4x100m ελεύθερο – 6:34:74 με τους

ΤΖΩΡΤΖΑΚΑΚΗΣ – ΤΣΕΚΑΪ – ΠΕΠΟΝΑΚΗΣ – ΓΙΑΛΑΜΑΣ

 

ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

4η Θέση στα 4x100m ελεύθερο – 5:02:39 με τους

ΚΑΛΩΣΤΟΣ – ΚΟΛΙΑΔΕΛΗΣ - ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ – ΣΠΑΘΑΡΑΚΗΣ

4η Θέση 4x100m μικτή ομαδική – 5:35:68 με τους

ΚΟΛΙΑΔΕΛΗΣ – ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ – ΚΑΛΩΣΤΟΣ - ΣΠΑΘΑΡΑΚΗΣ

 

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που έλαβαν μέρος και στην προπονήτρια του προαγωνιστικού μας τμήματος, ΦΑΝΗ ΓΑΡΙΝΗ.

 

Παράλληλα με τους θερινούς αγώνες προαγωνιστικών, πραγματοποιήθηκε και ημερίδα ορίων πανελληνίων αγώνων, όπου έλαβαν μέρος οι αθλητές μας:

 

ΦΙΛΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΑΝΟΓ)

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ  30:12

ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 50m ΠΡΟΣΘΙΟ 41:59

100m ΠΡΟΣΘΙΟ 1:27:43

200m ΠΡΟΣΘΙΟ 3:08:18

 

ΦΑΡΑΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 38:61

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 1:25:12

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 3:01:66

 

ΚΡΟΥΣΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

100m ΠΡΟΣΘΙΟ 1:29:98

200m ΠΡΟΣΘΙΟ 3:09:89

Συγχαρητήρια στους αθλητές μας και στον προπονητή τους, Κώστα Φιλικα για τις επιτυχίες τους  

Σχόλια