Κολύμβηση

Οι νικητές στους αγώνες κολύμβησης Γυμνασίων

Συμμετείχαν παιδιά από 19 Σχολεία του Νομού Ηρακλείου…


Με τη συμμετοχή 145 μαθητών-τριώναπό 19 Γυμνάσια του Νομού Ηρακλείου πραγματοποιήθηκαν οι Σχολικοί Αγώνες Κολύμβησης, στο Λίντο. Αναλυτικά οι τρεις πρώτοι σε κάθε αγώνισμα έχουν ως εξής:

50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 25” 98
2 ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 26” 01
3 ΣΩΠΑΣΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΑΖΙΟΥ 27” 44

100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΚΥΡΙΚΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’O2”20
2 ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’ 05” 14
3 ΚΟΥΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’ 09”09

100 Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΠΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ 1’ 12”33
2 ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΥΛΙΣΣΟΥ 1’20”50
3 ΜΠΙΛΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’24”54

100 Μ ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΠΡΩΙΜΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1;09”84
2 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’14”10
3 ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’16”03

100Μ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΜΑΖΙΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 1’02”14
2 ΝΤΑΝΤΟΥΔΗΣ ΡΗΓΑΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’02”90
3 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’15”44

200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΖΟΥΡΑΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’15”65
2 ΛΕΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 11ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’16”37
3 ΣΕΡΖΕΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΚ/ΣΟΥ 2’44”55

200Μ. ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΙΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’25”02
2 ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’27”53

200Μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’44”02
2 ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 3’02”45
3 ΚΛΩΣΤΡΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3’37”39

200 Μ ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΦΙΛΙΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’39”12
2 ΠΑΤΤΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’40”20
3 ΜΑΝΔΑΛΕΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 12ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’46” 88

800Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
1 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 10’08”24
2 ΚΡΟΥΣΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 10ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 10’25”50
3 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 12ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 10’52”00


ΣΚΥΤΑΛΗ 4Χ50 ΑΓΟΡΙΑ
1 ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ-ΠΕΤΡΑΚΗΣ-ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ -ΜΑΖΙΤΖΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 1’49”84
2 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ-ΚΥΡΙΚΟΓΛΟΥ-ΡΟΜΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ-ΧΡΙΣΤΟΦΑΚΑΚΗΣ 4o ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’50”84
3 ΠΡΩΙΜΑΚΗΣ ΗΛ-ΝΤΑΝΤΟΥΔΗΣ-ΖΟΥΡΑΡΗΣ-ΠΡΩΙΜΑΚΗΣ ΜΙΧ 5ο ΓΥΜΑΝΣΙΟ 1’53”80

ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΓΚΟΓΚΟΣΗ ΔΑΝΑΗ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 27”75
2 ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 29”40
3 ΤΑΡΑΖΑ ΓΛΥΚΕΡΙΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 32”99

100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΓΑΓΑΝΗ ΑΜΑΛΙΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’03”33
2 ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΡΟΔΟΛΦΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’13”17
3 ΒΑΡΔΑΒΑ ΑΡΓΥΡΗ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚ Ο 1’18”50

100Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΧΙΩΤΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’23”93
2 ΜΠΑΚΟΥΣΗ ΝΙΚΗ 10ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’24”09
3 ΦΑΣΟΥΛΑ ΒΙΡΓ ΙΝΙΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’26”10

100Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΓΙΑΟΥΡΤΑ ΙΩΑΝΝΑ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’10”15
2 ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΚ/ΣΟΥ 1’11”72
3 ΑΛΕΞΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’20”31

100Μ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
1 ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗ ΣΟΥΜΕΛΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’11”90
2 ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’14”05
3 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΑΝΝΑ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’16”28

200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΧΡΙΣΤΟΦΑΚΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2;15”16
2 ΡΕΜΥΓΙΑΚΗ ΜΥΡΤΩ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’27”95
3 ΑΡΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’39”70

200Μ ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’39”85
2 ΣΗΜΑΝΤΗΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 10ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’46”50
3 ΒΥΝΙΧΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 13ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3’13”60

200Μ ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΣΑΠΟΥΝΤΖΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 2’50”80
2 ΜΙΧΑΗΛΕΛΛΗ ΑΝΤΡΙΑΝΑ 10ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3’00”20
3 ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 10ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3’37”44

200Μ ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΧΑΪΝΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’47”40
2 ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΝΑΣΙΑ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’48”49
3 ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΑΖΙΟΥ 2’48”92

400Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΚΑΝΟΓΚΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 13ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 4’48”47
2 ΜΟΥΝΤΡΑΚΗ ΝΙΚΗ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 5’00”50

800Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ 12Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 10’29”56
2 ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 11’14”50
3 ΒΕΛΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 11’14”66

4Χ50 ΣΚΥΤΑΛΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1 ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ- ΓΑΓΑΝΗ-ΓΚΟΓΚΟΣΗ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1’58” 70
2ΚΤΙΣΤΑΚΗ-ΤΡΟΥΛΟΥ ΣΑΠΟΥΝΤΖΗ-ΜΟΥΝΤΡΑΚΗ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 2’02”40
3ΓΙΑΟΥΡΤΑ-ΧΑΪΝΑΚΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ- ΡΕΜΥΓΙΑΚΗ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2’02”94

Σχόλια