Κολύμβηση

Πολλές επιτυχίες και διακρίσεις για τον Ωκεανό στα Χανιά

Η κολυμβητική ομάδα του «Ωκεανού» συμμετείχε με 29 αθλητές-τριες στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στα Χανιά

Εντυπωσιακή παρουσία είχε η κολυμβητική ομάδα του «Ωκεανού» στους Χειμερινούς αγώνες 9-12 ετών της Περιφέρειας Κρήτης-Ρόδου που πραγματοποιήθηκαν 16-17 Μαρτίου στο κολυμβητήριο των Χανίων!!

Ο απολογισμός των αγώνων ήταν 10 θέσεις στις 3άδες (μία 1η θέση, μία 2η θέση και οκτώ 3ες θέσεις), 19 θέσεις στις 8άδες, 23 θέσεις στις 16άδες και πολλά ατομικά ρεκόρ!!

Οι προπονητές και συνοδοί των παιδιών, Παπαγρηγορίου Αντώνης, Κορέτση Μαρία, Σεληνιωτάκη Κατερίνα και Πασπαλάκη Έλενα, μόνο περήφανοι μπορούν να είναι για την αγωνιστικότητα και το ήθος των 29 παιδιών της αποστολής του Ωκεανού, στέλνοντας το μήνυμα ότι άπαντες συνεχίζουν με την ίδια όρεξη και πάθος για δουλειά για τον επόμενο στόχο, όπου είναι οι Θερινοί αγώνες κολύμβησης στις 8-9 Ιουνίου στα Χανιά!

Ο Ωκεανός ευχαριστεί πολύ το οπωροπωλείο «Ο ΜΠΑΜΠΗΣ» για τη χορηγία του σε μπανάνες για τους μικρούς του αθλητές!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Πατούνας Γεράσιμος: 1ος 400 ελεύθερο, 2ος 200 ελεύθερο, 3ος 100 ελεύθερο

Καλαϊτζάκης Γιάννης: 3ος 100 ύπτιο, 3ος 200 ύπτιο, 3ος 200 Μ.Α., 4ος 4x100 ελεύθερο, 4ος 4x100 Μ.Ο.

Βάκουλης Χάρης: 3ος 400 ελεύθερο, 4ος 200 ελεύθερο, 4ος 200 πρόσθιο, 4ος 4x100 ελεύθερο, 4ος 4x100 Μ.Ο.

Νιράκη Βασιλική: 3η 50 πεταλούδα, 3η 4x50 ελεύθερο

Πατούνας Αλέξανδρος: 3ος 100 ελεύθερο, 7ος 4x50 ελεύθερο, 7ος 4x50 Μ.Ο., 10ος 100 πρόσθιο

Καβουσανάκη Πελαγία: 3η 4x50 ελεύθερο, 22η 50 ελεύθερο, 23η 50 ύπτιο

Λαμπάκη Θεοδώρα: 3η 4x50 ελεύθερο, 26η 50 ελεύθερο, 31η 50 ύπτιο

Αλεξίου-Αντωνίου Ξανθή: 3η 4x50 ελεύθερο, 26η 50 ύπτιο, 30η 50 ελεύθερο

Βεληβασάκη Ιωάννα: 4η 100 πεταλούδα, 4η 4x100ελεύθερο, 5η 4x100 Μ.Ο., 6η 200 ελεύθερο., 9η 100 ελεύθερο

Πλατή Καλλιόπη: 4η 4x100ελεύθερο, 5η 4x100 Μ.Ο., 6η 400 ελεύθερο, 8η 200 ελεύθερο, 8η 200 πρόσθιο

Ρέππα Ειρήνη: 6η 200 Μ.Α., 8η 200 ελεύθερο,17η 50 πρόσθιο

Ανδρικάκη Σοφία: 4η 4x100ελεύθερο, 5η 4x100 Μ.Ο., 5η 200 Μ.Α., 7η 400 ελεύθερο, 14η 200 ελεύθερο

Πιταροκοίλη Αφροδίτη: 5η 100 ύπτιο, 7η 4x50 Μ.Ο., 14η 100 ελεύθερο

Ανδρικάκη Νίκη: 4η 4x100 ελεύθερο, 5η 4x100 Μ.Ο., 14η 100 ύπτιο, 15η 200 ελεύθερο

Φυσαράκης Γιάννης: 4ος 4x100 ελεύθερο, 4ος 4x100 Μ.Ο., 10ος 100 ελεύθερο, 11ος 50 ελεύθερο, 22ος 50 πρόσθιο

Λουράκης Αντώνης: 4ος 4x100 Μ.Ο., 13ος 100 πρόσθιο, 16ος 50 πρόσθιο, 17ος 100 ελεύθερο

Πιταροκοίλης Δημήτρης: 4ος 4x100 ελεύθερο, 16ος 50 ελεύθερο, 21ος 100 ελεύθερο, 23ος 50 πρόσθιο

Anastasov Nikola: 7ος 4x50 ελεύθερο, 7ος 4x50 Μ.Ο., 13ος 50 ελεύθερο, 16ος 100 ελεύθερο

Σκουλάς Ανδρέας: 7ος 4x50 ελεύθερο, 7ος 4x50 Μ.Ο., 16ος 50 πρόσθιο, 23ος 100 ελεύθερο

Στρατάκης Μπάμπης: 7ος 4x50 ελεύθερο, 7ος 4x50 Μ.Ο., 17ος 50 πρόσθιο, 21ος 100 ελεύθερο

Παπαδάκη Μάγδα: 9η 50 πρόσθιο, 28η 50 ύπτιο

Δασκαλάκη Ανδρονίκη: 7η 4x50 Μ.Ο., 22η 50 ύπτιο, 31η 50 ελεύθερο

Παπανικολάου Κωνσταντίνα: 7η 4x50 Μ.Ο., 15η 50 ύπτιο, 23η 50 ελεύθερο

Κανακαράκη Αθηνά: 7η 4x50 Μ.Ο., 19η 50 ύπτιο, 29η 50 ελεύθερο

Τραντά Ιωάννα: 9η 200 ύπτιο, 10η 100 ύπτιο, 12η 100 ελεύθερο

Αεράκης Άγγελος: 9ος 50 ύπτιο, 19ος 50 ελεύθερο

Ψαρομήλιγκος Κώστας: 14ος 50 πρόσθιο, 16ος 50 ύπτιο

Αεράκη Δέσποινα: 16η 100 ελεύθερο, 20η 50 ελεύθερο, 20η 50 πρόσθιο

Ανδρικάκη Αριάδνη: 32η 50 ελεύθερο, 33η 50 ύπτιο

Σχόλια