Κολύμβηση

Με 46 θέσεις στο βάθρο ο Τρίτωνας

Σημαντική επιτυχία στους χειμερινούς αγώνες κολύμβησης

Σπουδαίες διακρίσεις για την κολυμβητική ομάδα του Τρίτωνα, που συμμετείχε με 53 αθλητές από 9 ως 12 ετών στους χειμερινούς αγώνες που έγιναν στα Χανιά.

Συνολικά κατέκτησαν 46 θέσεις στο βάθρο, με 19 πρώτες, 13 δεύτερες και 14 τρίτες νίκες.

Έτσι, ανέβηκε στην δεύτερη θέση σε επίπεδο Ηρακλείου και στην δεύτερη καλύτερη σε όλη την Περιφέρεια Κρήτης-Ρόδου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών:

Ζερβού Ελένη: 1η θέση 50πεταλουδα-100πεταλουδα-200ΜΑ

Σωπασή Ευη: 1η θέση 50 ύπτιο - 200ύπτιο & 2η θέση 100ύπτιο

Πελεκανάκη Ελένη: 1η θέση 400ΜΑ-2η θέση 100 πεταλούδα & 3η θέση 800ελεύθερο

Κοσμαδάκης Γιάννης: 1η θέση 800ελεύθερο-2η θέση 400ελεύθερο & 3η θέση 200ελεύθερο

Πρατικάκη Ελένη: 1η θέση 50πεταλούδα & 1η θέση 50ελεύθερο

Γρηγορίου Λευτέρης: 1η θέση 100ύπτιο-2η θέση 200ύπτιο & 3η θέση 50ύπτιο

Βούρβαχης Αντώνης: 2η θέση 50 ελεύθερο-100ελευθερο & 4η θέση 200ελεύθερο

Χουρδάκης Κωσταντής: 1η θέση 50 ελεύθερο & 2η θέση 200ΜΑ

Δημητριάδης Νίκος: 1η θέση 50πρόσθιο, 3η θέση 100πρόσθιο & 200πρόσθιο

Κανταλή Εύα: 2η θέση 400ελεύθερο, 3η θέση 100πρόσθιο & 3η θέση 800ελεύθερο

Πρατικάκης Ματθαίος: 1η θέση 50πεταλούδα & 2η θέση 50υπτίου

Μάρκου Τέα: 1η θέση 50πρόσθιο & 3η θέση 200πρόσθιο

Γιώτης Σπύρος: 1η θέση 50πεταλούδα & 8η θέση 50ελεύθερο

Χαλαμπαλάκη Ελένη: 3η θέση 50ελεύθερο & 200ελεύθερο & 4η θέση 100ελεύθερο

Κοντός Σταμάτης: 3η θέση 400ΜΑ -4η θέση 200ΜΑ & 5η θέση 100πεταλούδα

Χαλαμπαλάκη Ισμήνη: 3η θέση 100ελεύθερο & 5η θέση 50ελεύθερο

Σκυταλοδρομίες :

Κορίτσια 12 ετών:1η θέση 4*100 ελεύθερο (Ζερβού,  Σωπασή, Κανταλή, Χαλαμπαλάκη)

1η θέση 4*100 Μ.Ο. (Ζερβού, Σωπασή, Μάρκου, Χαλαμπαλάκη)

Αγόρια 12 ετών:1η θέση 4*100 Μ.Ο (Γρηγορίου, Δημητρίαδης, Κοσμαδάκης, Βούρβαχης)

3η θέση 4*100 ελεύθερο (Γρηγορίου, Δημητρίαδης, Κοσμαδάκης, Βούρβαχης)

Αγόρια 10 ετών: 1η θέση 4*50 ελεύθερο (Χουρδάκης, Σπανάκης, Τζιρίτας, Πρατικάκης)

& 3η θέση 4*50Μ.Ο. (Χουρδάκης, Σημαντήρας, Τζιρίτας, Πρατικάκης)

Κορίτσια 9 ετών:2η θέση 4*50ελεύθερο (Καδιανάκη, Αδικημενάκη, Μεταξά, Πρατικάκη)

2η θέση 4*50 Μ.Ο. (Καδιανάκη, Αδικημενάκη, Ταμιωλάκη, Πρατικάκη)

Αγόρια 9 ετών: 2η θέση 4*50ελεύθερο (Σταματάκης, Κοντός, Ταρνατώρος, Γιώτης)

2η θέση 4*50 Μ.Ο (Σταματάκης, Κοντός, Ταρνατώρος, Γιώτης)

4η-10η θέση πήραν οι:

Τζιρίτας Γιώργος: 4η θέση 100ελεύθερο-200ελεύθερο

Σπανάκης Στέργιος: 4η θέση 50 ελεύθερο & 9η θέση 100ελεύθερο

Σιγάλας Άγγελος 4η θέση 50ελεύθερο & 5η θέση 50πεταλούδα

Σπιθάκης Κωνσταντίνος: 5η θέση 200ύπτιο - 200Μ.Α. &10η θέση 100ύπτιο

Χαλαμπαλάκης Γρηγόρης: 4η θέση 50ύπτιο, 5η θέση 400ελεύθερο & 9η θέση 200ελεύθερο

Σταματάκης Κωνσταντίνος: 4η θέση 100ελεύθερο & 10η θέση 50ελεύθερο

Πελεκανάκης Γιώργος: 5η θέση 50ύπτιο

Χριστοδουλάκης Δημήτρης: 5η θέση 200ύπτιο, 7η θέση 200πρόσθιο & 400ελεύθερο

Αντωνόπουλος Βασίλης: 6η θέση 100ύπτιο

Βεϊσάκης Γιώργος: 6η θέση 400ελεύθερο & 7η θέση 200ελεύθερο

Πανώρια Ιωάννα: 7η θέση 200ελεύθερο & 100ελεύθερο

Γρηγορίου Μαρία: 7η θέση 50πρόσθιο & 8η θέση 100πρόσθιο

Ανδριαδάκη Ολυμπία: 7η θέση 400ελεύθερο & 9η θέση 50 πεταλούδα

Χρονάκη Δανάη: 7η θέση 50πεταλούδα

Κουμπενάκη Νεφέλη: 9η θέση 200ελεύθερο

Παγιαβλάς Γιώργος: 9η θέση 200ελεύθερο

Μακρυγιαννάκη Κατερίνα:9η θέση 50ελεύθερο

Φασουλάς Γιάννης: 9η θέση 100πρόσθιο

Βισκαδουράκης Αποστόλης: 10η θέση 200ελεύθερο

Κουρνέτα Σοφία: 10η θέση 50πρόσθιο

Καδιανάκη Ελένη: 10η θέση 50 ελεύθερο & 50 ύπτιο

Κομνηνάκη Ειρήνη: 10η θέση 50ύπτιο

Μεταξά Μαρίνα: 10η θέση 50πρόσθιο

Θέσεις 11η-30η κατέλαβαν σε διάφορα αγωνίσματα οι αθλητές:

Σημαντήρας Ζαχαρίας, Ταρνατώρος Μιχάλης, Αντωνόπουλος Βασίλης, Βισκαδουράκης Αποστόλης, Ταρνατώρος Μάριος, Στρατάκη Στέλλα, Ζαχαριουδάκης Διονύσης, Σακαβέλη Μαρία, Τσιτσίλας Λευτέρης, Πακιουφάκη Κατερίνα, Ατσαλάκης Δημήτρης, Παγιαβλά Βαλεντίνα, Αδικημενάκη Εύα, Ταμιωλάκη Κατερίνα, Κοντός Μιχάλης.

Σχόλια