Κολύμβηση

Διακρίσεις για τους «Αργοναύτες»

Δύο πρωτιές είχαν οι «Αργοναύτες» στην ημερίδα ορίων, που πραγματοποιήθηκε για 5η σερί χρονιά και είναι αφιερωμένη στη μνήμη του Τσέτσο Γκολομέεβ με διοργανωτή τον ΚΟΗ.

Καλύτερος αθλητής ήταν ο Μαρίνος Φίλικας για την επίδοσή του στα 50m ύπτιο με χρόνο 27:30 και καλύτερη αθλήτρια η Ανδριαδάκη Μαρία-Ελένη για την επίδοσή της στα 200m πρόσθιο με χρόνο 2:40:28.

Όλοι οι αθλητές των Αργοναυτών κατάφεραν είτε να εξασφαλίσουν τη συμμετοχή τους στα Πανελλήνια πρωταθλήματα που θα διεξαχθούν το καλοκαίρι σε Βόλο και Θεσσαλονίκη.

Τα αποτελέσματα αναλυτικά έχουν ως εξής:

 ΦΙΛΙΚΑΣ ΜΑΡΙΝΟΣ (ΑΝΟΓ)         

1ος στα 50m ύπτιο με χρόνο 27:30

1ος στα 50 m ελεύθερο με χρόνο 25:52

1ος στα 100 m ελεύθερο με χρόνο 5:74

1ος στα 100m ύπτιο με χρόνο 59:70

1ος στα 50m πεταλούδα με χρόνο 26:98

 ΑΝΔΡΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.)

1η στα 200m πρόσθιο με χρόνο  2:40:28

1η στα 200m μικτή ατομική με χρόνο 2:28:93

5η στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:02:16

ΝΑΣΙΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ΑΝΟΓ)

2η στα 200m πρόσθιο με χρόνο 2:41:20

ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΝΟΓ)

4ος στα 50m πεταλούδα με χρόνο 28:27

4ος στα 100m πεταλούδα με χρόνο 1:03:14

5ος στα 100 m ελεύθερο με χρόνο 57:82

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

2ος στα 50m ύπτιο με χρόνο 29:64

3ος στα 50m ελεύθερο με χρόνο 26:71

3ος στα 100m ύπτιο με χρόνο 1:06:84

ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

2ος στα 50m πεταλούδα με χρόνο 27:07

ΓΙΑΟΥΡΤΑ ΙΩΑΝΝΑ

1η στα 100m ύπτιο με χρόνο 1:09:80

2η στα 200m μικτή ατομική με χρόνο 2:29:83

3η στα 200m ύπτιο με χρόνο 2:30:

ΦΙΛΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3ος στα 200m πεταλούδα με χρόνο 2:27:24

6ος στα 200m ελεύθερο με χρόνο 2:15:44

 ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

4η στα 400m ελεύθερο με χρόνο 5:08:76

9η στα 200m ελεύθερο με χρόνο 2:28:41

12η στα 50m ύπτιο με χρόνο 37:08

ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗ ΙΣΑΒΕΛΛΑ

4η στα 50m πεταλούδα με χρόνο 33:52

13η στα 50m ελεύθερο με χρόνο 31:81

18η στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:11:42

ΤΣΑΤΣΑΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

5η στα 100m πρόσθιο με χρόνο 1:25:44

10η στα 200m πρόσθιο με χρόνο 3:07:85

ΧΑΙΝΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΛΑ

5η στα 50m πεταλούδα με χρόνο 33:73

12η στα 50m ελεύθερο με χρόνο 31:65

15η στα 50m πρόσθιο με χρόνο 42:91

ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ

6η στα 200m πρόσθιο με χρόνο 3:01:36

10η στα 50m πρόσθιο με χρόνο 41:39

12η στα 100m πρόσθιο με χρόνο 1:27:12

ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

7ος στα 200m ύπτιο με χρόνο 2:46:82

11ος στα 100m ύπτιο με χρόνο 1:19:01

13ος στα 50m ύπτιο με χρόνο 36:91

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

9ος στα 200m ελεύθερο με χρόνο 2:22:71

10ος στα 200m μικτή ατομική με χρόνο 2:40:09

15ος στα 200m πρόσθιο με χρόνο 3:07:14

ΚΥΡΙΚΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ

9ος στα 200m πρόσθιο με χρόνο 2:51:81

15ος στα 100m πρόσθιο με χρόνο 1:20:55

19ος στα 50m πρόσθιο με χρόνο 37:65

ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

12ος στα 50 m ύπτιο με χρόνο 36:46

14ος στα 100m ύπτιο με χρόνο 1:20:62

23ος στα 100m πρόσθιο με χρόνο 1:32:70

ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

12ος στα 100m πεταλούδα με χρόνο 1:31:44

25ος στα 50m πεταλούδα με χρόνο 36:96

ΚΑΛΩΣΤΟΥ ΕΛΕΝΑ

17η στα 50 m ύπτιο με χρόνο 42:13

18η στα 100 m ύπτιο με χρόνο 1:29:55

ΓΙΑΟΥΡΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

15η στα 50m ελεύθερο με χρόνο 32:90

ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ

15ος στα 50m ύπτιο με χρόνο 37:47

26ος στα 50m πρόσθιο με χρόνο 41:79

ΑΝΔΡΕΑΝΙΔΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

25η στα 50m ελεύθερο με χρόνο 36:29

ΧΡΟΝΙΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

37ος στα 100m ελεύθερο με χρόνο 1:32:30

ΜΙΧΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ

44ος στα 50m ελεύθερο με χρόνο 37:03

ΠΑΠΑΡΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

49ος στα 50m ελεύθερο με χρόνο 39:68

Σχόλια