Κολύμβηση

Ατομικά ρεκόρ και όρια συμμετοχής για τους Αργοναύτες

Άλλη μια ημερίδα ορίων και ημερίδα προαγωνιστικών κατηγοριών, πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο που μας πέρασε (19-20 Μαΐου), στο κολυμβητήριο Ηρακλείου.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ακόμα μια ημερίδα ορίων και ημερίδα προαγωνιστικών κατηγοριών, το περασμένο σαββατοκύριακο στο Κολυμβητήριο Ηρακλείου.

Οι αθλητές των αργοναυτών σημείωσαν αρκετά ατομικά ρεκόρ και πολλά όρια συμμετοχής για τα πρωταθλήματα που θα πραγματοποιηθούν το καλοκαίρι σε Βόλο και Θεσσαλονίκη.

 Έτσι, οι Αργοναύτες μετά τις επιτυχίες θέλησαν να συγχαρούν τους αθλητές για τις προσπάθειες τους, τον προπονητή του αγωνιστικού τμήματος Φίλικα Κώστα και  τους προπονητές του προαγωνιστικού τμήματος Γαρίνη Φανή και Ανδρεαδάκη Βασίλη.

  Τα αποτελέσματα των αθλητών μας, έχουν ως εξής:

 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

 ΦΙΛΙΚΑΣ ΜΑΡΙΝΟΣ (ΑΝΟΓ)

50m πεταλούδα - 27:65

100m ελεύθερο - 54:88

400m ελεύθερο - 4:32:67

100m πεταλούδα - 1:01:09

200m πεταλούδα - 2:33:77

 ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΝΟΓ)

200m μικτή ατομική - 2:25:98

400m μικτή ατομική - 5:18:31

200m ελεύθερο - 2:08:21

100m ύπτιο - 1:16:78

400m ελεύθερο - 4:47:61

50m πρόσθιο - 36:35

 

 ΓΙΑΟΥΡΤΑ ΙΩΑΝΝΑ

200m ελεύθερο - 2:19:78

50m πεταλούδα - 30:05

 ΦΙΛΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

50m πεταλούδα – 31:10

 

ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ

50m ελεύθερο - 31:10

50 m πεταλούδα – 34:70

50m πρόσθιο – 40:00

100m ελεύθερο – 1:06:17

400m ελεύθερο – 5:03:75

 

ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

50 m ελεύθερο – 32:54

50m ύπτιο – 37:25

50m πρόσθιο 43:12

100m πεταλούδα 1:22:40

200m ύπτιο – 2:43:02

400m μικτή ατομική  5:46:04

 

 

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

100m ύπτιο – 1:13:03

200m ύπτιο – 2:34:49

200m ελεύθερο – 2:21:47

200m πεταλούδα – 2:46:60

400m ελεύθερο – 4:56:75

400m μικτή ατομική – 5:32:51

 

ΚΥΡΙΚΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ

50m πρόσθιο – 37:71

50m πεταλούδα – 31:96

100m πεταλούδα – 1:12:31

400m ελεύθερο – 4:47:49

200m μικτή ατομική – 2:38:89

400m μικτή ατομική – 5:29:03

 ΤΣΑΤΣΑΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

50m πρόσθιο – 40:02

 ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

50m ύπτιο – 37:42

100m ύπτιο - 1:20:67

200m ύπτιο – 2:52:11

 ΧΑΪΝΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ

50m ύπτιο – 36:49

50m πρόσθιο – 41:30

100m ύπτιο – 1:23:69

200m πρόσθιο – 3:18:02

200m μικτή ατομική – 2:59:60

400m μικτή ατομική – 6:08:84

 ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

50m ύπτιο – 41:00

50m πεταλούδα – 37:83

100m πεταλούδα – 1:29:16

 ΖΕΪΜΠΕΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

50m ελεύθερο – 36:70

 ΖΕΪΜΠΕΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

50m ελεύθερο – 37:91

 ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

 ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

50m ελεύθερο – 31:07

200m ελεύθερο – 2:34:03

200m μικτή ατομική – 2:46:18

 ΦΑΡΑΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

50m ελεύθερο –34:60

100m ελεύθερο – 1:18:86

 ΚΑΒΟΥΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

50m πεταλούδα – 37:78

100m ύπτιο – 1:27:14

200m μικτή ατομική – 3:04:88

 ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

100m ύπτιο – 1:28:53

200m μικτή ατομική – 3:07:12

 ΚΟΛΙΑΔΕΛΗΣ ΕΦΡΑΙΜ

50m ελεύθερο – 37:02

50m πρόσθιο – 55:38

50m ύπτιο – 42:79

 ΚΑΛΩΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

50m ύπτιο – 41:26

200m πρόσθιο – 3:36:78

200m ύπτιο – 3:05:65

 ΡΑΣΙΔΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ

50m πρόσθιο – 51:06

100m πρόσθιο – 1:50:96

100m ύπτιο – 1:33:08

 ΡΟΔΙΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

50m ελεύθερο – 40:82

200m ελεύθερο – 3:09:15

 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ

50m ελεύθερο – 42:00

 ΚΟΛΟΒΟΣ ΣΟΦΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

50m ελεύθερο – 42:21

100m ελεύθερο – 1:38:58

100m πρόσθιο – 2:06:66

 ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

50m ελεύθερο – 50:74

100m ελεύθερο – 1:53:65

 ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

100m ελεύθερο – 2:07:23

100m πρόσθιο – 2:09:74

 ΔΡΟΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

50m πεταλούδα – 42:75

400m ελεύθερο – 6:36:77

200m μικτή ατομική – 3:30:43

 ΣΠΑΘΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

200m ελεύθερο – 2:57:44

50m πρόσθιο – 57:98

100m ύπτιο – 1:39:63

 ΤΕΡΖΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

50m πεταλούδα – 54:69

200m ελεύθερο – 3:35:64

 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ

50m πρόσθιο – 1:04:40

50m ύπτιο – 1:13:27

 ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

50m πεταλούδα – 39:16

100m ύπτιο – 1:24:22

200m μικτή ατομική – 3:00:70

 ΤΣΑΤΣΑΡΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

50m πεταλούδα – 44:97

100m ύπτιο – 1:35:79

200m μικτή ατομική – 3:25:36

 ΚΑΛΩΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

50m πρόσθιο – 51:43

50m ελεύθερο – 40:81

200m ελεύθερο – 3:07:44

 ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

50m πρόσθιο – 53:18

50m ελεύθερο – 38:64

200m ελεύθερο – 3:06:43

 ΖΩΓΡΑΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ – ΛΑΜΠΡΙΝΗ

200m πρόσθιο – 3:54:48

 ΚΑΛΛΕΡΓΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

200m ύπτιο – 3:40:65

 ΚΙΟΥΠΑΚΗ ΑΛΚΥΩΝΗ

100m ελεύθερο – 1:41:83

 

 

 

 

Σχόλια