Κολύμβηση

Μεγάλη συμμετοχή και όρια στην ημερίδα του Ηρακλείου

Συνολικά πήραν μέρος 238 κολυμβητές και κολυμβήτριες από 19 σωματεία

Με τη συμμετοχή 238 αθλητών και αθλητριών από 19 σωματεία πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο 24/3 στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου η Διασυλλογικής ημερίδας αγωνιστικών Κατηγοριών Κολύμβησης.

 

Οι συμμετέχοντες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και αρκετοί εξ αυτών κατάφεραν να πιάσουν το όριο για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης.

 

 

Αναλυτικά όλοι οι αθλητές και οι αθλήτριες που έπιασαν το όριο για τα Πανελλήνια πρωταθλήματα ανδρών – γυναικών και κατηγοριών:

 

50μ. πεταλούδα Π: Φίλικας Μ. (ΑΝΟΓ) 00:27.57, Δρακουλάκης Αντ. (Ωρίωνας) 00:29.09.

50μ. πεταλούδα ΠΠΑ: Νταντούδης Ρ. (ΝΟΗ) 00:30.78.

50μ. πεταλούδα ΠΠΒ: Ομαλιανάκης Γ. (ΝΟΡ) 00:29.46, Μαζιτζής Ε. (Ηράκλειο ’91) 00:30.13.

50μ. πεταλούδα Ν: Τροχαλάκη Μ. (ΟΣΦΠ) 00:30.25.

50μ. πεταλούδα Κ: Τροχαλάκη Μ. (Ηλυσιακός) 00:31.56. Μανωλακάκη Ε. (Ηλυσιακός) 00:34.04, Κουταλά Ειρ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:34.70.

50μ. πεταλούδα ΠΚΑ: Γιαουρτά Ι. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:31.07, Ντρίνιτς Θ. (ΝΟΡ) 00:32.21.

50μ. πεταλούδα ΠΚΒ: Μιχαηλέλλη Α. (Ωρίωνας) 00:34.37, Σημαντήρα Α. (Ηλιούπολη) 00:36.87.

50μ. ύπτιο Ε: Αδάμος Κ. (Πρωταθλητές) 00:30.87.

50μ. ύπτιο ΠΠΒ: Κουτράκης Σ. (ΝΟΡ) 00:35.12.

50μ. ύπτιο Κ: Χατζηπαντελίδου Β. (Υδραϊκός) 00:35.52.

100μ. ελεύθερο Ε: Μπράνιστε Μ. (ΝΟΡ) 00:57.36.

100μ. ελεύθερο Π: Φίλικας Μ. (ΑΝΟΓ) 00:56.16, Μπαλαμούτσος Ν. (ΠΑΟΚ) 00:56.71, Κωνσταντουλακης Αλέξιος (ΠΑΟΚ) 00:58.22.

100μ. ελεύθερο ΠΠΑ: Κυρικόγλου Μιχαήλ (ΑΡΓΗΡΑΚ) 01:03.74.

100μ. ελεύθερο ΠΠΒ: Ομαλιανάκης Γ. (ΝΟΡ) 01:01.69, Κωστάκης Π. (ΝΟΡ) 01:03.33, Σωπασής Μ. (Δελφίνια) 01:03.66, Παπαδήμας Σ. (Πρωταθλητές) 01:06.46.

100μ. ελεύθερο ΠΚΑ: Χριστοφακάκη Κ. (Δελφίνια) 01:04.54, Μουντουράκη Ν. (ΝΟΧ) 01:07.24, Δροσάκη Μ. (ΝΟΡ) 01:08.75, Αλεξάκη Μ. (ΟΦΗ) 01:09.76.

100μ. ελεύθερο ΠΚΒ: Σούλα Μ. (ΝΟΡ) 01:03.05, Κωστάκη Δ. (ΝΟΡ) 01:08.38, Πετρακάκη Κ. (ΝΟΡ) 01:09.86.

100μ. πρόσθιο Ε: Πρασανάκης Μ. (Δελφίνια) 01:11.57.

100μ. πρόσθιο Π: Βαμβουκάκης Ν. (Δελφίνια) 01:10.28, Αποστολάκης Π. (ΝΟΡ) 01:14.90, Τουβλέλιος Ι. (Ωρίωνας) 01:16.00, Δρακουλάκης Α. (Ωρίωνας) 01:16.97, Τζαγκαράκης Ν. (Δελφίνια) 01:17.00.

100μ. πρόσθιο ΠΠΑ: Γιαννακάκης Μ. (Δελφίνια) 01:20.72, Ζερβάκης Γ. (Ηράκλειο ’91) 01:22.38, Ιεραπετρίτης Χ. (ΟΦΗ) 01:24.22, Γαρεφαλάκης Ν. (Πρωταθλητές) 01:24.72.

100μ. πρόσθιο Κ: Παπαδάκη Θ. (Δελφίνια) 01:24.15, Τσατσαράκη Κ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 01:26.53, Θεοδωράκη Α. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 01:28.03.

100μ. πρόσθιο ΠΚΒ: Χιωτάκη Ε. (Δελφίνια) 01:29.44, Δερμιτζάκη Μ. (Ηράκλειο ’91) 01:29.94, Δροσουλάκη Α. (ΝΟΡ) 01:31.64.

200μ. πεταλούδα Π: Κουτράκης Ν. (Ωρίωνας) 02:22.84.

200μ. πεταλούδα ΠΠΑ: Σαββακης Β. (Δελφίνια) 02:34.47.

200μ. πεταλούδα ΠΚΒ: Χατζηδάκη Α. (Ηράκλειο ’91) 02:58.74.

200μ. ύπτιο Π: Αλεξανδρής Α. (ΠΑΟΚ) 02:25.40.

200μ. ύπτιο ΠΠΑ: Καφφάτος Δ. (ΝΟΡ) 02:31.98.

200μ. ύπτιο ΠΠΒ: Πετράκης Ν. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:38.78.

200μ. ύπτιο ΠΚΒ: Σούλα Μ. (ΝΟΡ) 02:36.98, Θεοδωράκη Ι. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:42.37.

200μ. Μ.Α. Ε: Κωνσταντάκης Γ. (ΑΝΟΓ) 02:14.65.

200μ. Μ.Α. Π: Παξιμαδάκης Α. (ΑΝΟΓ) 02:30.59.

200μ. Μ.Α. ΠΠΑ: Περάκης Ε. (Πρωταθλητές) 02:33.30, Μαυρογιάννης Γ. (Δελφίνια) 02:39.20, Νταντούδης Ρ. (ΝΟΗ) 02:41.94.

200μ. Μ.Α. ΠΠΒ: Μαζιτζής Ε. (Ηράκλειο ’91) 02:35.78, Πολάκης Π. (ΝΟΡ) 02:43.61, Ιεραπετρίτης Π. (ΟΦΗ) 02:44.60, Πετράκης Ν. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:45.64, Γεωργουλάκης Ν. (ΝΟΡ) 02:46.08.

200μ. Μ.Α. ΠΚΑ: Γιαουρτά Ι. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:31.43.

200μ. Μ.Α. ΠΚΒ: Γκογκόση Δ. (Ωρίωνας) 02:37.42, Μπακούση Ν. (Ωρίωνας) 02:44.17, Μιχαηλέλλη Α. (Ωρίωνας) 02:44.42, Κανόγκα Κ. (Δελφίνια) 02:49.45, Γιαννακάκη Μ. (Ωρίωνας) 02:49.79, Γαγάνη Α. (Πρωταθλητές) 02:53.91, Δερμιτζάκη Μ. (Ηράκλειο ’91) 02:54.45, Χατζηδάκη Α. (Ηράκλειο ’91) 02:55.21.

1500μ. ελεύθερο ΠΚΒ: Θεοδωράκη Ι. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 19:47.89.

50μ. ελεύθερο Ν: Τροχαλάκη Μ. (ΟΣΦΠ) 00:28.46, Οικονομάκη Μ. (Υδραϊκός) 00:29.21.

50μ. ελεύθερο Κ: Τροχαλάκη Μ. (Ηλυσιακός) 00:29.01.

50μ. ελεύθερο ΠΚΑ: Ντρίνιτς Θ. (ΝΟΡ) 00:29.09, Χριστοφακάκη Κ. (Δελφίνια) 00:29.44, Μουντουράκη Ν. (ΝΟΧ) 00:29.88, Δέρδα Κ. (Ωρίωνας) 00:47.59.

50μ. ελεύθερο ΠΚΒ’: Γαγάνη Α. (Πρωταθλητές) 00:30.38, Κωστάκη Δ. (ΝΟΡ) 00:30.47, Δερμιτζάκη Μ. (Ηράκλειο ’91) 00:31.40, Σημαντήρα Α. (Ηλιούπολη) 00:31.82.

50μ. ελεύθερο Ε: Μπράνιτσε Μ. (ΝΟΡ) 00:26.19.

50μ. ελεύθερο Π: Φίλικας Μ. (ΑΝΟΓ) 00:25.37, Μπαλαμούτσος Ν. (ΠΑΟΚ) 00:25.75, Κωνσταντουλάκης Α. (ΠΑΟΚ) 00:26.89.

50μ. ελεύθερο ΠΠΑ: Γιαννακάκης Μ. (Δελφίνια) 00:26.89, Τσαμπανάκης Π. (ΠΑΟΚ) 00:27.57, Μαυρομάτης Γ. (ΝΟΡ) 00:28.68, Κυρίκογλου Μ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:28.92, Σποντιδάκης Κ. (ΝΟΡ) 00:29.30.

50μ. ελεύθερο ΠΠΒ: Κωστάκης Π. (ΝΟΡ) 00:29.00, Παπαδήμας Σ. (Πρωταθλητές) 00:29.49, Σωπασής Μ. (Δελφίνια) 00:29.49.

50μ. πρόσθιο Κ: Παπαδάκη Θ. (Δελφίνια) 00:36.83, Στεφανάκη Ε. (Πρωταθλητές) 00:38.94, Τσατσαράκη Κ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:40.39, Λαγκουβάρδου Μ. (Δελφίνια) 00:40.51.

50μ. πρόσθιο ΠΚΑ: Παπαδημητρίου Η. (Δελφίνια) 00:40.91.

50μ. πρόσθιο ΠΚΒ: Χιωτάκη Ε. (Δελφίνια) 00:41.72, Δεληγιάννη Μ. (ΝΟΡ) 00:42.22, Καλογιαννάκη Μ. (Υδραϊκός) 00:42.57.

50μ. πρόσθιο Ε: Πρασανάκης Μ. (Δελφίνια) 00:32.97, Λουλαδάκης Γ. (Ωρίωνας) 00:34.86.

50μ. πρόσθιο Π: Μπαλαμούτσος Ν. (ΠΑΟΚ) 00:31.66, Βαμβουκάκης Ν. (Δελφίνια) 00:32.09, Τουβλέλιος Ι. (Ωρίωνας) 00:33.88, Τζαγκαράκης Ν. (Δελφίνια) 00:34.58, Παρασύρης Ν. (Ωρίωνας) 00:34.72, Καλογιαννάκης Γ. (Πρωταθλητές) 00:35.05.

50μ. πρόσθιο ΠΠΑ: Ζερβάκης Γ. (Ηράκλειο ’91) 00:36.38.

100μ. πεταλούδα ΠΚΑ: Γιαουρτά Ι. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 01:09.20, Κριτσωτάκη Σ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 01:17.09.

100μ. πεταλούδα ΠΚΒ: Γκογκόση Δ. (Ωρίωνας) 01:06.96, Μπακούση Ν. (Ωρίωνας) 01:16.10, Χατζηδάκη Α. (Ηράκλειο ’91) 01:20.67.

100μ. πεταλούδα Π: Αποστολάκης Ν. (Ωρίωνας) 01:04.67.

100μ. πεταλούδα ΠΠΑ: Νταντούδης Ρ. (ΝΟΗ) 01:06.42, Σαββάκης Β. (Δελφίνια) 01:10.00, Μαυρογιάννης Γ. (Δελφίνια) 01:14.57.

100μ. πεταλούδα ΠΠΒ: Μαζιτζής Ε. (Ηράκλειο ’91) 01:08.33.

100μ. ύπτιο Κ: Μανωλακάκη Ε. (Ηλυσιακός) 01:14.90, Χατζηπαντελίδου Β. (Υδραϊκός) 01:17.17.

100μ. ύπτιο ΠΚΑ: Τζέρα Α. (ΝΟΡ) 01:20.25.

100μ. ύπτιο ΠΚΒ: Σούλα Μ. (ΝΟΡ) 01:13.36, Κωστάκη Δ. (ΝΟΡ) 01:16.69, Γιαννακάκη Μ. (Ωρίωνας) 01:18.66, Θεοδωράκη Ι. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 01:19.51.

100μ. ύπτιο Ε: Κωνσταντάκης Γ. (ΑΝΟΓ) 01:05.74.

100μ. ύπτιο Π: Αλεξανδρής Α. (ΠΑΟΚ) 01:04.66, Κουτράκης Ν. (Ωρίωνας) 01:07.54, Μιχαηλέλλης Θ. (Ωρίωνας) 01:09.71.

100μ. ύπτιο ΠΠΑ: Καφφάτος Δ. (ΝΟΡ) 01:09.16.

200μ. ελεύθερο Ν: Οικονομάκη Μ. (Υδραϊκός) 02:26.90, Κόουλμαν Γ. (ΝΟΡ) 02:32.23.

200μ. ελεύθερο ΠΚΑ: Χριστοφακάκη Κ. (Δελφίνια) 02:18.73, Ντρίνιτς Θ. (ΝΟΡ) 02:19.65, Μουντουράκη Ν. (ΝΟΧ) 02:23.14.

200μ. ελεύθερο ΠΚΒ: Μιχαηλέλλη Α. (Ωρίωνας) 02:25.00, Μπακούση Ν. (Ωρίωνας) 02:29.24, Χαϊνάκη Ρ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:31.25.

200μ. ελεύθερο Ε: Μπράνιστε Μ. (ΝΟΡ) 02:08.25.

200μ. ελεύθερο Π: Φίλικας Μ. (ΑΝΟΓ) 02:06.11, Παξιμαδάκης Α. (ΑΝΟΓ) 02:10.04.

200μ. ελεύθερο ΠΠΑ: Περάκης Μ. (Πρωταθλητές) 02:15.39, Σποντιδάκης Κ. (ΝΟΡ) 02:19.51.

200μ. ελεύθερο ΠΠΒ: Ομαλιανάκης Γ. (ΝΟΡ) 02:15.91, Κωστάκης Π. (ΝΟΡ) 02:18.76.

200μ. πρόσθιο ΠΚΒ: Χιωτάκη Ελ. (Δελφίνια) 03:11.78.

200μ. πρόσθιο Ε: Πρασανάκης Μ. (Δελφίνια) 02:37.69.

200μ. πρόσθιο Π: Αποστολάκης Π. (ΝΟΡ) 02:46.39, Βαμβουκάκης Ν. (Δελφίνια) 02:46.78.

400μ. Μ.Α. ΠΚΒ: Γκογκόση Δ. (Ωρίωνας) 05:27.65, Κανόγκα Κ. (Δελφίνια) 05:54.89, Γιαννακάκη Μ. (Ωρίωνας) 06:03.67.

400μ. Μ.Α. Π: Αποστολάκης Ν. (Ωρίωνας) 05:07.31.

400μ. Μ.Α. ΠΠΒ: Πετράκης Ν. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 05:41.02, Ιεραπετρίτης Π. (ΟΦΗ) 05:43.57.

800μ. ελεύθερο ΠΚΒ: Γαγάνη Α. (Πρωταθλητές) 10:55.64.

Σχόλια