Κολύμβηση

Σταθερά ανοδική η ομάδα του Τρίτωνα!

Πρώτο σωματείο στο Ηράκλειο στους Χειμερινούς αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών


Ε ντυπωσιακή παρουσία είχε η ομάδα του Τρίτωνα στους Χειμερινούς αγώνες προαγωνιστικών που πραγματοποιήθηκαν 10-11 Μαρτίου στα Χανιά αφού σε επίπεδο Ηρακλείου οι αθλητές- τριες του ήταν πρώτοι με 13 πρώτες ,13 δεύτερες και 14 τρίτες θέσεις. Οι προσπάθειες προπονητών -αθλητών επιβραβεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο και οι αποσκευές γέμισαν εμπειρίες, χαρά και ικανοποίηση.

Τα εύσημα ανήκουν τόσο στα παιδιά για την προσπάθεια τους όσο και στους προπονητές Γιώργο Σούρδη, Βάσω Σούρδη αφού ανέβασαν την ομάδα για ακόμη μια φορά ένα σκαλί ψηλότερα.

Συγκεκριμένα οι θέσεις που κατέλαβαν:

Βασιλάκη Άρτεμης: 1η 100 ύπτιο, 1η 200 ύπτιο, 1η 800 ελεύθερο
Ζερβού Ελένη : 1η 50 πεταλούδα, 1η 100 πεταλούδα, 1η 200 ΜΑ
Ριτσατάκης Νικόλας : 1ος 50 πεταλούδα, 1ος 100 πεταλούδα
Χουρδάκης Κωσταντής : 1ος 50 πεταλούδα, 1ος 100 ελεύθερο
Σωπασή Εύη : 1η 100 ύπτιο, 2η 50 ύπτιο, 3η 200 ύπτιο
Βούρβαχης Αντώνης : 2ος 50 ελεύθερο, 2ος 100 ελεύθερο
Πρατικάκης Ματθαίος : 2ος 50 ελεύθερο, 2ος 50 ύπτιο
Κοσμαδάκης Γιάννης : 2ος 200 ελεύθερο, 2ος 400 ελεύθερο
Πελεκανάκη Ελένη : 2η 100 πεταλούδα, 3η 200 ΜΑ
Μάρκου Τέα : 2η 50 πρόσθιο, 3η 200 πρόσθιο
Χαλαμπαλάκη Ελένη : 3η 200 ελεύθερο, 3η 50 ύπτιο
Πεχυνάκη Ιφιγένεια : 2η 400 ΜΑ
Κανταλή Εύα : 2η 400 ελεύθερο
Σαββάκη Κωνσταντίνα: 2η 200 ΜΑ
Χρονάκης Σταύρος : 3ος 400 ΜΑ
Γρηγορίου Λευτέρης : 3ος 200ΜΑ
Πελεκανάκης Γιώργος : 3ος 200 ΜΑ
Ανδριαδάκη Ολυμπία : 3η 200 ΜΑ
Δημητριάδης Νικόλας : 3ος 200 πρόσθιο
Σιγάλας Άγγελος : 3ος 50 πεταλούδα

Σκυταλοδρομίες
Αγόρια 9 ετών : 1η θέση 4*50 ΜΑ (Πρατικάκης, Σημαντήρας, Χουρδάκης, Τζιρίτας)
2η θέση 4*50 ελεύθερο ( Πρατικάκης, Τζιρίτας, Βισκαδουράκης, Χουρδάκης)
Κορίτσια 11 ετών: 1η θέση 4*100 ΜΑ (Σωπασή, Μάρκου, Ζερβού, Χαλαμπαλάκη)
2η θέση 4*100 ελεύθερο (Ζερβού, Κανταλή, Πελεκανάκη, Χαλαμπαλάκη)
Κορίτσια 9 ετών : 3η θέση 4*50 ελεύθερο ( Καρολίδου, Πακιουφάκη, Γρηγορίου, Χαλαμπαλάκη)
Κορίτσια 12 ετών : 3η θέση 4*100 ΜΑ (Σαββάκη, Κουρνέτα, Βασιλάκη, Πεχυνάκη)

Συγχαρητήρια αξίζουν και τα υπόλοιπα παιδιά της αποστολής που αγωνίστηκαν με ατομικά ρεκόρ και διεκδίκησαν θέσεις εκτός βάθρου. Πρόκειται για τους: Χαλαμπαλάκη Γρηγόρη, Αντωνόπουλο Βασίλη,Ριτσατάκη Αλέξανδρο, Σπιθάκη Κωνσταντίνο, Κοντό Σταμάτη, Νικολόπουλο Χρήστο, Παπαδάκη Αθηνά, Κουρτικάκη Ιωάννα,Πανώρια Ιωάννα,Κουρνέτα Σοφία,Ατσαλάκη Δημήτρη, Βασιλάκη Ερμή, Ρουμελιώτη Κωνσταντίνο, Χρονάκη Δανάη, Αεράκη Δέσποινα, Κουμπενάκη Νεφέλη, Γεωργουλάκη Άννα, Χριστοδουλάκη Δημήτρη, Πολυχρονάκη Γιώργο, Σιγάλα Μάκης, Ταρνατώρο Μιχάλη.

Σχόλια