Στην 6η θέση στο Πανελλήνιο Τριάθλου ο Φραγκάκης

Ο αθλητής των Δελφινιών παρότι πρωτοεμφανιζόμενος έκανε εξαιρετική προσπάθεια…

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μανώλης Φραγκάκης των Δελφινιών, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τριάθλου, παρότι πρωτοεμφανιζόμενος σε έναν αγώνα υψηλών απαιτήσεων, κατέκτησε την 6η θέση στην κατηγορία Νέων Ανδρών στο Sprint.

Tο αγώνισμα περιλάμβανε 750μ. κολύμβηση (12:10.85), 20 χλμ. ποδηλασία (35:48.42) και 5 χλμ. τρέξιμο (26:01.42).Ο συνολικός χρόνος που σημείωσε ήταν 01:16:52.35

Η διοργάνωση, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 6 και 7 Μάϊου 2023, στην Ολυμπιακή Ακτή Πιερίας, ήταν άριστη και με πολύ καλές καιρικές συνθήκες.

«Συγχαρητήρια στην Τριαθλητική Ομοσπονδία Ελλάδος και το Αθλητικό Πολιτιστικό Σωματείο "ΤΡΙΑΣ"! Συγχαρητήρια Μανώλη για το σπουδαίο ξεκίνημα!Τώρα αρχίζουν όλα!», τονίζουν στα Δελφίνια.