Grand Prix στίβου ΑμεΑ: Ασημένιος ο Κωστάκης, 6η θέση ο Γιακουμάκης

Επιτυχίες για τους αθλητές από την Κρήτη στο πρωινό πρόγραμμα της 2ης ημέρας

Με επιτυχίες για τους αθλητές από την Κρήτη συνεχίστηκε σήμερα με το πρωινό πρόγραμμα της 2ης ημέρας το Grand Prix στίβου ΑμεΑ, που διεξάγεται στο Παρίσι.

Ο Γιώργος Κωστάκης από το Λασίθι κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο μήκος με 6.30μ. (κατηγορία Τ47) ενώ ο Ηρακλειώτης Μανώλης Γιακουμάκης πήρε την 6η θέση στον ακοντισμό με βολή στα 38.31μ. (κατηγορία F64).

Από τους υπόλοιπους Έλληνες αθλητές που αγωνίστηκαν το πρωί, ξεχώρισαν το χρυσό μετάλλιο του Τζούνη (F56) στη δισκοβολία με 42.07μ., ενώ ο Κωνσταντινίδης (F32) ήταν τρίτος στην κορίνα με 36.48μ.

Η αποστολή της Ελλάς στο Παρίσι τα έχει πάει εξαιρετικά ενώ αναμένονται τα αποτελέσματα από τους σημερινούς απογευματινούς αγώνες του Μανόλη Στεφανουδάκη στον ακοντισμό και του Κωνσταντίνου Στυλιανάκη στην σφαιροβολία.