Σπουδαίες διεθνείς διακρίσεις των αθλητών του Α.Σ.ΤΑΛΩΣ Ηρακλείου

Στο 8ο World King of Taekwondo που έγινε στη Θεσσαλονίκη..

Εκπληκτικές εμφανίσεις έκαναν οι αθλητές του Α.Γ.Σ ΤΑΛΩΣ Ηρακλείου στο 8ο WORLD KING OF TAEKWONDO που διεξήχθη στην Θεσσαλονίκη (στο κλειστό της ΧΑΝΘ) στις 7 και 8 Μαΐου με τη συμμετοχή, περίπου 900 αθλητών και αθλητριών από 12 χώρες (Αργεντινή, Ουκρανία, Βουλγαρία, Σερβία, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Κύπρος,Τσεχία, Ιταλία, Εσθονία, Σλοβενία, Κροατία και Ελλάδα.)

Η Χρυσουλακη Μαρία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία 3 DAN TULL Νεανίδων και τον τίτλο WORLD KING OF TAEKWONDO καθως και το χαλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Sparing (Μάχης) έως - 46 κιλά Νεανίδων, δίνοντας συνέχεια στα μετάλλια που κατέκτησε πριν μερικές εβδομάδες στο Ευρωπαικό πρωτάθλημα της Κροατίας

Ο Μαντζιερι Χριστο κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία TULL παίδων και τον τίτλο WORLD KING OF TAEKWONDO ενω στην κατηγορία Sparing Παίδων (Μάχης) έως - 45 κιλά κατέλαβε την 6η θεση.

Ο Αδικημενακης Νίκος, στην πρώτη του συμμετοχή σε επίσημους αγώνες κατέλαβε την 5η θέση στην κατηγορία Sparing(Μάχης) Παίδων έως - 55 κιλά, , όπως και ο Πουλορινης Δημήτρης στην κατηγορία Sparing (Μάχης) Εφήβων έως - 57 κιλά.

Ασημένιος ο Ανδρέας Τζανίδης

Ο Ηρακλειώτης πρωταθλητής, Ανδρέας Τζανίδης που αγωνίζεται με τα χρώματα της Πολίχνης, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία 3 DAN TULL Ανδρών και χρυσό στην κατηγορία ομαδικά TULL Ανδρών και τον τίτλο WORLD KING OF TAEKWONDO για την Ελληνική αποστολή , χαρίζοντας μια ακόμη μεγάλη διάκριση στη χώρα μας.