Σπουδαία εμφάνιση από τους μικρούς του «ΠΑΛ.ΕΥ.Ε»

Kατέκτησαν έξι μετάλλια στο Πανελλήνιο Πάλης της Λάρισας…

Η πολύ καλή δουλειά που γίνεται από το Αθλητικό Σωματείο του «ΠΑΛ.ΕΥ.Ε» επιβεβαιώθηκε για μία ακόμη φορά καθώς η αποστολή επέστρεψε από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πάλης U11 & U13, που έγινε το Σαββατοκύριακο στη Λάρισα με έξι μετάλλια και μία 5η θέση, απολογισμός εντυπωσιακός.

Πιο συγκεκριμένα, πρωταθλητές Ελλάδος αναδείχθηκαν η Μαρία Βάνδουλα στα 52kgr U13 και ο Ηλίας Στρατάκης στα 43kgr U11.

Επίσης ασημένιο μετάλλιο κέρδισε η Μαρία Μυτά στα 52kgr U13.

Στο τρίτο σκαλί του βάθρου βρέθηκαν οι: Θανάσης Στρατιδάκης στα 54kgr U11, Γιάννης Στρατάκης στα 60 kgr U13 και Δημήτρης Στρατιδάκης στα 75kgr U13. Την 5η θέση πήρε ο Κωνσταντίνος Δρακάκης στα 38kgr U11, ένας νέος αθλητής με προπονήσεις μόλις 6 μηνών που έφτασε στον μικρό τελικό όπου και δυστυχώς έχασε το χάλκινο μετάλλιο για έναν και μόνο πόντο (6-5 το σκορ).

Η Διοίκηση του «ΠΑΛ.ΕΥ.Ε» συγχαίρει τους αθλητές-τριες του για τις επιτυχίες τους όπως και τον Ομοσπονδιακό τεχνικό Παράσχο Δεσκουλίδη.