Ένα χρυσό και δύο ασημένια μετάλλια στο taekwondo ο Α.Σ. Χερσονήσου

Σημαντικές επιτυχίες για τη Λευκοθέα Μαραζάκη και τον Αντώνη Γραμματικάκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα...

Σημαντικές επιτυχίες είχαν οι αθλητές-τριες του Αθλητικού Συλλόγου Χερσονήσου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τάεκβοντο Εφήβων- Νεανίδων που έγινε στο Παλαιό Φάληρο 8-10 Φεβρουαρίου.

Πιο συγκεκριμένα η Λευκοθέα Μαραζάκη ήταν πρώτη στα tull 3dan Νεανίδων, ο Αντώνης Γραμματικάκης κατέκτησε τη δεύτερη θέση στα tull 3dan Εφήβων ενώ πήρε και τη δεύτερη θέση στην κατηγορία - 63 kg sparring.

Με τις επιτυχίες τους αυτές οι αθλητές του Α.Σ. Χερσονήσου κατάφεραν να διακριθούν και να εξασφαλίσουν θέση στην Εθνική ομάδα στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα γίνει στο Ρίμινι της Ιταλίας τον Απρίλιο.

Η διοίκηση του Συλλόγου συγχαίρει τους πρωταθλητές του αλλά και τους υπόλοιπους αθλητές: Εμμανουήλ Φαϊτάκη, Κλόντιαν Φρόκου, Αγγελική Χατζάκη, και Πέτρο Φιλιππάκη για την αξιόλογη εμφάνιση τους.