Μία ανάσα από τα μετάλλια ο "Θησέας"

Πολύ καλή παρουσία των ξιφομάχων του σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα

Μια ανάσα από τα μετάλλια έφτασαν οι ξιφομάχοι του "Θησέα" στο κύπελλο Νέων-Νεανίδων στο ξίφος μονομαχίας και σπάθη.

Στους αγώνες που έγιναν στη Θεσσαλονίκη έλαβαν μέρος οι Στυλιανός Παπαδάκης και Εμμανουήλ Μπινιχάκης.

Μετά από ένα σερί νικηφόρων αγώνων ο Στέλιος Παπαδάκης έχασε στις λεπτομέρειες την είσοδό του στα μετάλλια μένοντας στην 6η θέση.Ο Μανόλης Μπινιχάκης έφτασε στην 32αδα και κατέλαβε 23η θέση.

Την Κυριακή πραγματοποιήθηκε το κύπελλο Νεανίδων στο αγώνισμα της σπάθης στις εγκαταστάσεις του Ο.Α.Κ.Α.

Εκεί η Εύα Στεφανουδάκη άγγιξε το μετάλλιο χάνοντας με μικρή διαφορά και έμεινε στην 8η θέση. Παράλληλα η Αθηνά Χρονάκη κάνοντας σπουδαίες νίκες μπήκε στην τελική 16αδα με ευκολία και κατέκτησε την 11η θέση.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές και ευχαριστεί τις ΑΝΕΚ LINES για τη βοήθεια στη μετακίνηση των αθλητών.