Sports

Αρκετές επιτυχίες για τους κολυμβητές των Αργοναυτών

Δώδεκα πρώτες, δέκα δεύτερες και τρεις τρίτες θέσεις ο απολογισμός του Ηρακλειώτικου σωματείου

Ικανοποίηση στις τάξεις των Αργοναυτών για τον απολογισμό στους χειμερινούς αγώνες 9-12 ετών

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες των Αργοναυτών στους χειμερινούς αγώνες κολύμβησης 9-12 ετών, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν το περασμένο σαββατοκύριακο στο κολυμβητήριο των Χανίων από την ΠΕΚΥΚ-Ρ.

 

Συνολικά οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του ηρακλειώτικου σωματείου κατέκτησαν 12 πρώτες, 10 δεύτερες και 3 τρίτες θέσεις, ενώ γενικά είχαν πολύ καλή παρουσία.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

 

ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ος  στα 50m πρόσθιο – 39:38

1ος στα 100m πρόσθιο  - 1:23:98

1ος στα 200m πρόσθιο – 3:03:79

 

ΚΑΒΟΥΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

5ος στα 50m ελεύθερο – 32:58

5ος στα 100m ελεύθερο – 1:14:63

7ος στα 200m ελεύθερο – 2:38:35

 

ΚΑΤΣΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

17ος στα  50m ελεύθερο – 38:68

13ος στα 100m ελεύθερο – 1:27:18

15ος στα 200m ελεύθερο – 3:18:42

 

ΚΡΟΥΣΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ος στα 200m ελεύθερο – 2:26:12

1ος στα 400m ελεύθερο – 5:12:52

2ος στα 50m ύπτιο – 38:79

 

ΡΑΣΙΔΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ

13ος στα 50m ελεύθερο – 36:63

11ος στα 100m ελεύθερο – 1:22:08

13ος στα 200m ελεύθερο – 2:55:91

 

ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

6ος στα 50m ύπτιο – 59:23

9ος στα 100m ύπτιο  - 2:11:84

 

ΦΑΡΑΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6ος στα 50m πεταλούδα – 40:92

5ος στα 100m πεταλούδα – 1:41:16

5ος στα 200m πρόσθιο – 3:36:27

 

ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

11ος στα 50m πρόσθιο – 1:00:70

 

ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

4η στα 100m ελεύθερο – 1:11:75

1η στα 400m ελεύθερο – 5:33:99

1η στα 200m ελεύθερο – 2:34:35

 

ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

3η στα 50m ύπτιο – 41:07

4ης στα 100m ύπτιο – 1:29:21

3η στα 200m ύπτιο – 3:03:64

 

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

24ος στα 50m ελεύθερο – 51:64

27ος - 100m ελεύθερο – 2:00:50

 

ΚΑΛΩΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3ος στα 200m ελεύθερο – 2:40:93

2ος στα 100m πεταλούδα – 1:27:53

2ος στα 200m μικτή ατομική – 3:08:04

 

 

ΚΟΛΙΑΔΕΛΗΣ ΕΦΡΑΙΜ

4ος στα 50m ύπτιο – 43:01

6ος 100m ύπτιο – 1:34:31

4ος στα 200m ύπτιο – 3:10:76

 

ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ

19ος στα 50m ελεύθερο – 40:89

22ος στα 100m ελεύθερο – 1:41:29

17ος στα 50m ύπτιο – 55:40

 

ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

14ος στα 50m πρόσθιο – 1:03:28

 

ΡΟΔΙΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

13ος στα 50m πεταλούδα – 53:22

5ος στα 100m πεταλούδα – 2:04:78

 

ΣΠΑΘΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6ος στα 50m ελεύθερο – 36:21

8ος στα 100m ελεύθερο – 1:24:00

 

ΤΕΡΖΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

13ος στα 50m ελεύθερο – 38:48

20ος στα 100m ελεύθερο – 1:33:68

13ος στα 50m ύπτιο – 49:41

 

ΤΣΑΓΚΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

25ος στα 100m ελεύθερο – 1:50:97

15ος στα 50m πρόσθιο – 1:06:29

15ος στα 100m πρόσθιο – 2:21:32

 

ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

2ος στα 50m πρόσθιο – 43:47

2ος στα 100m πρόσθιο – 1:33:48

1ος στα 200m πρόσθιο – 3:24:83

 

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ

16ος στα 50m πρόσθιο – 1:09:57

16ος στα 100m πρόσθιο – 2:24:75

 

ΚΑΛΛΕΡΓΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

12η στα 100m ύπτιο – 1:46:67

 

ΚΑΛΩΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

11η στα 50m πρόσθιο – 51:51

10η στα 100m πρόσθιο – 1:48:87

8η στα 200m πρόσθιο – 3:49:17

 

ΚΑΤΣΑΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

6η στα 100m ελεύθερο – 1:26:73

14η στα 50m πρόσθιο – 54:97

16η στα 100m πρόσθιο – 2:00:27

 

ΚΙΟΥΠΑΚΗ ΑΛΚΥΩΝΗ

22η στα 50m ελεύθερο – 50:62

17η στα 50m ύπτιο – 58:17

 

ΠΕΡΙΣΥΝΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

14η στα 50m ελεύθερο - 41:56

16η στα 100m ελεύθερο – 1:38:08

21η στα 100m πρόσθιο – 2:12:38

 

ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

5ος στα 50m πρόσθιο – 57:77

6ος στα 100m πρόσθιο – 2:10:05

 

ΛΕΜΟΝΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ

21ος στα 50m ελεύθερο – 44:46

16ος στα 100m ελεύθερο – 1:46:43

 

ΤΣΑΓΚΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

25ος στα 50m ελεύθερο – 45:53

19ος στα 100m ελεύθερο – 1:52:71

 

ΚΟΥΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

25η στα 50m ελεύθερο – 51:96

20η στα 100m ελεύθερο – 2:12:83

 

ΚΟΥΤΑΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

13η στα 100m ελεύθερο – 1:44:69

12η στα 100m πρόσθιο – 2:05:68

 

ΜΠΙΛΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2η στα 50m πρόσθιο – 48:43

1η στα 100m πρόσθιο – 1:46:84

 

ΔΑΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2ος στα 100m ελεύθερο – 1:31:04

3ος στα 50m πεταλούδα – 49:04

 

ΚΑΡΑΠΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

28ος στα 50m ελεύθερο – 50:05

12ος στα 100m ελεύθερο – 1:56:40

 

ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

24ος στα 50m ύπτιο – 56:94

12ος 50m πρόσθιο – 1:04:71

 

ΚΡΟΘΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

21ος στα 50m ελεύθερο – 46:69

11ος στα 50m ύπτιο – 51:45

 

ΚΡΟΥΣΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

10ος στα 50m ελεύθερο – 42:97

5ος στα 100m ελεύθερο – 1:36:71

 

ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

8ος στα 50m ελεύθερο 42:82

25ος στα 50m ύπτιο – 57:03

 

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

32ος στα 50m ύπτιο – 1:05:16

13ος στα 50m πρόσθιο  - 1:06:24

 

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1ος στα 50m ελεύθερο – 35:11

1ος στα 50m ύπτιο – 38:86

 

ΕΓΓΛΕΖΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ

9η στα 50m ελεύθερο – 43:58

4η στα 100m ελεύθερο 1:42:17

 

ΠΑΠΠΑΔΑΚΗ ΦΑΙΔΡΑ

47η στα 50 ελεύθερο – 1:00:43

39η στα 50 ύπτιο – 1:14:41

 

ΤΕΡΖΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

15η στα 50m ελεύθερο – 45:19

10η στα 100m ελεύθερο  - 1:55:47

 

ΦΑΣΟΥΛΑΚΗ ΕΥΔΟΞΙΑ

17η στα 50m ελεύθερο  - 46:49

15η στα 50m ύπτιο  - 53:44

 

 

ΟΜΑΔΙΚΑ

ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

2η θέση στα 4 x 100 m ελεύθερο με χρόνο  4:49:76 με τους

 Δαουράκη Γ., Καβουσάκη Μ., Φαραζάκη Ι., Κρουσανιωτάκη Γ.

 

2η θέση στα 4 x 100 m μικτή ομαδική με χρόνο 5:34:92 με τους

Κρουσανιωτάκη Γ., Φαραζάκη Ι., Δαουράκη Γ., Καβουσάκη Μ.

 

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

5η θέση στα 4 x 100 m ελεύθερο με χρόνο 5:29:56 με τους

Τσάτσαρη Ε., Κολιαδέλη Ε., Σπαθαράκη Ν., Καλώστο Ν.

 

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

1η θέση στα 4 x 50 m ελεύθερο με χρόνο 2:42:28  με τους

Δαουράκη Κ., Κρουσανιωτάκη Π., Μαζωνάκη Ι., Πετράκη Ι.

 

2η  θέση στα 4 x 50 m μικτή ομαδική με χρόνο 3:20:87 με  τους

Κροθιανάκη Γ., Δαουράκη Κ., Πετράκη Ι., Μαζωνάκη Ι.

 

Το Δ.Σ. των Αργοναυτών συγχαίρει όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος, τους προπονητές τους Φανή Γαρίνη, Βασίλη Ανδρεαδάκη, Χρήστο Αποστολάκη και Μαυρογιάννη Χάρη για την εξαιρετική εμφάνιση των αθλητών τους.

Σχόλια