Τρία μετάλλια ο ΑΣΜΤΗ "Θησέας" στο Πανελλήνιο Παγκράτιο

O Aθλητικός Σύλλογος Μαχητικών Τεχνών Ηρακλείου «ο Θησέας», στην πρώτη του συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παγκρατίου Αθληματος, έλαβε μέρος με τέσσερις αθλητές και ο απολογισμός ήταν εντυπωσιακός.

Οι αθλητές του Θησέα συμμετείχαν στις κατηγορίες 55 - 60 - 66 - 79 κιλών και στις ηλικίες 14 - 15 και 18 ετών, κατακτώντας τρία μετάλλια, ένα χρυσό και δύο χάλκινα. Πιο συγκεκριμένα ο Αλέξανδρος Δανδάλης ήταν πρώτος στα 79κ. (18-19 ετών), ο Ιάσωνας Κωστελίδης τρίτος στην κατηγορία 66κ. (14-15 ετών) ενώ την 3η θέση κατέκτησε και ο Δημήτρης Μπελενιώτης στα 55κ. (14-15 ετών).

Επίσης πολύ καλή παρουσία είχε στην κατηγορία 60κ. (14-15 ετών) είχε και ο Τιμόθεος Μαυριτσάκης.

«Συγχαρητήρια στους αθλητές του συλλόγου μας για την αγωνιστικότητα τους και την εισαγωγή τους στην Εθνική ομάδα. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν,στους διαιτητές και στην Ομοσπονδία. Εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια  και συνεχίζουμε στην επόμενη φάση με τους μικρούς μας αθλητές προς το τέλος του μήνα», τονίζει ο προπονητής της ομάδας του Α.Σ.Μ.Τ.Η. Θησέας, Σταύρος Βατσινάς.