Κύπελλο ΕΠΣΗ: Επτά γκολ ο Ρούβας και δύο προκρίσεις στα πέναλτι

Πλούσια αγωνιστική δράση σήμερα στα γήπεδα της ΕΠΣΗ

Ωραία παιχνίδια έγιναν για το Κύπελλο ΕΠΣΗ «Νερό Ρούβας», στο πλαίσιο της 2ης φάσης του θεσμού. Ξεχώρισε το εντυπωσιακό 7-0 του Ρούβα επί του ΑΟ Καμινίων, ενώ δύο προκρίσεις κρίθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.

Στο ματς Δίας-Κόρακας η κανονική διάρκεια και η παράταση ολοκληρώθηκαν με ισοπαλία 0-0, με τον Δία τελικά να επικρατεί με 3-1 στα πέναλτι. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο τερματοφύλακας Αλνασάν, που απέκρουσε δύο πέναλτι ενώ ευστόχησε σε ένα.

Δραματικό ήταν και το ματς Ασήμι-Παλιανή. Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε ισόπαλη 1-1, με την Παλιανή μάλιστα να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις και στην παράταση οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ για το 2-2. Στα πέναλτι η Παλιανή ήταν πιο ψύχραιμη και επικράτησε 2-2.

Η μίνι-έκπληξη έγινε στο Γάζι, με τους Νέους Αλμυρού να προκρίνονται με 2-0 επί των Νέων Εργοτέλη. Τα σημερινά αποτελέσματα:

Ρούβας-ΑΟΚ                       7-0

Κόροιβος-Ποσειδώνας     0-2

Ασήμι-Παλιανή                  5-6πεν.

Δίας-Κόρακας                     3-1πεν.

Ν.Αλμυρού-Ν.Εργοτέλη    2-0

Γούβες-Κουνάβοι               4-2

Γαρίπα-ΟΦΑΜ                    0-4