Τοπικό

To video της ΚΡΗΤΗ TV από το ντέρμπι Ρωμανός-ΑΟΤ 2-1

Η νίκη κορυφής για την ομάδα της Ελιάς με πρωταγωνιστή τον Γιώργο Μυλωνά

Την υπογραφή του Γιώργου Μυλωνά είχε η νίκη του Ρωμανού με 2-1 στο ντέρμπι με τον ΑΟΤ, ένα αποτέλεσμα που ανέβασε την ομάδα της Ελιάς στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μετά από τρεις αγωνιστικές.

Ο Μυλωνάς άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό μετά από κλέψιμο του Σεραφειμίδη, με τους γηπεδούχους να έχουν κι άλλες φάσεις με κορυφαία το δοκάρι του Μαυρομάτη. Ο ΑΟΤ μάλιστα έχασε νωρίς με τραυματισμό Ζαφείρη και Τριάντη.

Στην επανάληψη ανέβασε την απόδοσή του ο ΑΟΤ, ισοφάρισε 1-1 με τον Μεταξάκη ενώ είχε επικίνδυνη φάση με τον Κουρουθιανάκη για να ανατρέψει το σκορ. Στο τέλος όμως μίλησε ο Μυλωνάς που μετά από πάσα του Ρουμπάκη, σκόραρε με πλασέ στο 91' και χάρισε νίκη κορυφής στην ομάδα του…

ΡΩΜΑΝΟΣ (Άλκης Πλουσής): Ρουμπάκης Ι., Ταβλαδωράκης, Ρουμπάκης Γ., Μπαλάφας, Ανυφαντάκης, Μαυρομάτης, Σεραφειμίδης (92’ Κουκάκης), Μόντι (73’ Κομνηνός), Μυλωνάς, Γιακουμάκης, Μεμοτσέλα (92’ Μαυρίδης)

ΑΟΤ (Μιχάλης Κουτεντάκης): Δημαράκης, Γιαννακάκης, Δουλγεράκης, Βρεττός, Κουρουθιανάκης, Ζαφείρης (28’ λ.τ. Παπαδάκης Γ.), Καρταλιανάκης (79’ Φουντουλάκης), Παπανδρέου (46’ Γερακιός), Τριάντης (25’ λ.τ. Φραγκιαδουλάκης), Μεταξάκης, Κουτεντάκης.