Κύπελλο ΕΠΣΗ: Έκπληξη από Κόροιβο, πέρασαν και τα Δειλινά

Στο τοπικό ντέρμπι στις Αγ.Παρασκιές ο Κόροιβος απέκλεισε στην παράταση τη Βόνη

Με δύο πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια και μια μεγάλη έκπληξη άνοιξε η φετινή διοργάνωση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Στο τοπικό ντέρμπι στις Αγ.Παρασκιές ο Κόροιβος απέκλεισε με 1-0 τη Βόνη, χάρη σε γκολ που σημείωσε στην παράταση ο Αντωνακάκης κι ενώ το 90λεπτο είχε ολοκληρωθεί ισόπαλο 1-0. Έτσι μια ομάδα της Α1 ΕΠΣΗ όπως είναι η Βόνη αποκλείστηκε από ομάδα της Β’ ΕΠΣΗ όπου αγωνίζεται ο Κόροιβος.

Την ίδια ώρα, στο γήπεδο «Γιάννης Σκουρέλος» οι Νέοι Ηροδότου αντιμετώπισαν τα Δειλινά, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη πρόκριση με 1-3. Το σκορ άνοιξε στο 18’ ο Σταματάκης με πέναλτι με τους Νέους Ηροδότου να απαντούν γρήγορα με γκολ του Βασιλάκη. Λίγο πριν το φινάλε του α’ ημιχρόνου ο Αδαμάκης έκανε το 1-2 για τα Δειλινά. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 70’ ο Σταματάκης με κοντινό πλασέ.