Κύπελλο ΕΠΣΗ: «Αγκαλιά» με την πρόκριση ο Γιούχτας, βήμα και ο ΠΟΑ

Τα φαβορί επικράτησαν στις σημερινές αναμετρήσεις

Γιούχτας και ΠΟΑ έχουν τον πρώτο λόγο για πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΗ, επικρατώντας στους σημερινούς αγώνες με ΠΑΝΟΜ και Ρωμανό αντίστοιχα.

Η ομάδα του Αρχανών νίκησε 3-0 τους Μαλιώτες και η ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας αναμένεται να «σφραγίσει» το… εισιτήριο, ενώ προβάδισμα έχει και ο ΠΟΑ, επικρατώντας σήμερα 1-2 του Ρωμανού στην Ελιά.

Ο Γιούχτας «βρήκε» και τα τρία τέρματα κόντρα στον ΠΑΝΟΜ, στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης. Σφυρογιαννάκης (70’), Πλουσής (84’) και Μέμος (90’) ήταν οι σκόρερ για την ομάδα του Μηνά Πίτσου.

Ανοιχτό παιχνίδι και στην Ελιά, όπου ο ΠΟΑ πήρε το προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό με τον Βολονάκη. Ο Ρωμανός ισοφάρισε στο 75’ με τον Μεμοτσέλα, όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Λέκκας πέτυχε το 1-2 για τους Ατσαλενιώτες, που είναι το φαβορί για την πρόκριση.