Τοπικό

A1 ΕΠΣΗ: Συνέχισαν με εκτός έδρας νίκες Δαμάστα και Αλμυρός

Παραμένει στο +8 η μεταξύ τους διαφορά ενώ έχασε κι άλλο έδαφος ο τρίτος της βαθμολογίας Ρωμανός

Δαμάστα και Αλμυρός είχαν δύσκολες εκτός έδρας αποστολές αλλά κατάφεραν και τις έβγαλαν με επιτυχία, με την μεταξύ τους διαφορά των οκτώ βαθμών να παραμένει μετά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής στην Α1 ΕΠΣΗ "Σκοράρουμε για το Χαμόγελο του Παιδιού".

Η Δαμάστα με τέρματα των Μεϊρέλες, Καστελλιανάκη, Ολιβέιρα και Παπαδομιχελάκη επικράτησε με 0-4 του Ανθεστίωνα στο Θραψανό ενώ ο Αλμυρός πέρασε με 0-2 από το Ζαρό χάρη στα γκολ των Απλαδά και Τοπούζη. Ο Ρωμανός έχασε κι άλλος έδαφος αφού είχε νέα βαθμολογική απώλεια μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με την Γόρτυνα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΗ:

Α1 ΕΠΣΗ (19η)

Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ - ΜΙΝΩΙΚΗ             1-0

ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΠΑΝΟΜ       0-0

ΖΑΡΟΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ         0-2

ΜΟΙΡΕΣ - Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ        1-1       

Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ - Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ       3-1    

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΔΑΜΑΣΤΑ              0-4

ΡΩΜΑΝΟΣ - ΓΟΡΤΥΣ       1-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΔΑΜΑΣΤΑ       51

2.ΑΛΜΥΡΟΣ       43

3.ΡΩΜΑΝΟΣ      34

4.ΠΑΝΟΜ           30

5.Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ             30

6.Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ        27

7.ΤΡΙΤΩΝΙΑ         25

8.ΖΑΡΟΣ               23

9.ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ    23

10.ΓΟΡΤΥΣ           21

11.ΜΟΙΡΕΣ          21

12.Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ        18

13.Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ              10

14.ΜΙΝΩΙΚΗ       9

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (20η)
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΑΛΜΥΡΟΣ   

Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΖΑΡΟΣ             

ΠΑΝΟΜ - ΡΩΜΑΝΟΣ     

ΔΑΜΑΣΤΑ - ΜΟΙΡΕΣ       

ΓΟΡΤΥΣ - Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ             

ΜΙΝΩΙΚΗ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ

Α2 ΕΠΣΗ  (18η)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΔΙΑΣ            1-1

ΒΟΝΗ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ     0-2

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΛΙΝΤΟ              1-1

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΑΣΗΜΙ  3-3

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ  3-0  

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΡΟΥΒΑΣ               3-0

ΑΣΙΤΕΣ - Ε.Γ.Ο.Η                3-2

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – ΔΩΡΙΕΑΣ                6-2

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ      0-4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ 43

2.ΒΟΝΗ                37
3.ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ                35

4.ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ 34

5.ΔΙΑΣ   32

6.ΑΣΙΤΕΣ               29

7.ΠΗΓΑΣΟΣ         28

8.ΡΟΥΒΑ              Σ26

9.Ε.Γ.Ο.Η              24

10.ΑΣΗΜΙ            24

11.ΛΙΝΤΟ             23

12.ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ          22

13.ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ               22

14.ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ            19

15.ΦΑΙΣΤΟΣ        18

16.ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 15

17.ΔΩΡΙΕΑΣ        14

18.ΚΕΡΑΥΝΟΣ    4

 

Β1 ΕΠΣΗ (16η)

ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 – ΕΛΠΙΔΕΣ            3-0

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΚΑΝΑΡΙΑ       3-3

ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ         3-2

ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΡΜΗΣ              3-0

ΜΟΧΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ                0-0

ΚΟΥΝΑΒΟΙ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ            4-2   

 

B2 ΕΠΣΗ (16η)

ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ        1-1

ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ              1-2

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ         1-4

ΡΑΥΚΟΣ – ΔΑΦΝΕΣ         5-3

ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΟΦΑΜ         2-5

ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ – ΤΥΛΙΣΟΣ 0-4

 

Γ’ ΕΠΣΗ (15η)

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ – ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ  2-4

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΓΑΡΙΠΑ          3-5

ΘΕΡΙΣΣΟΣ - ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ           1-0

ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ             3-0

ΧΕΙΜΑΡΟΣ – ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ          2-1  

ΡΟΔΙΑ-ΠΑΤΟΥΧΑΣ           3-0α.α.
ΡΕΠΟ: ΙΝΙ

 

Σχόλια