Τοπικό

Α1 ΕΠΣΗ: Πολύ δύσκολη νίκη για ΠΑΝΟΜ

Οι Μαλιώτες επικράτησαν σήμερα με 3-2 της Μινωικής ενώ οι ηττημένοι έχουν παράπονα για τη διαιτησία

Στο παιχνίδι που άνοιξε σήμερα την αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ «Όλοι μαζί για ένα χαμόγελο», ο ΠΑΝΟΜ επικράτησε δύσκολα με 3-2 της Μινωικής στα Μάλια, με τους ηττημένους να διαμαρτύρονται για τη διαιτησία του κ. Ζαφείρη και για τα δύο πέναλτι που υπέδειξε υπέρ των γηπεδούχων.

Ο ΠΑΝΟΜ προηγήθηκε 2-0 στο α’ ημίχρονο με Μυλωνά (πεν.) και αυτογκόλ του Διγενή όμως με δύο γρήγορα γκολ στις αρχές της επανάληψης, η Μινωική ισοφάρισε 2-2 με σκόρερς τους Στακάκη και Κλίνη. Το 3-2 διαμόρφωσε στο 84’ με νέο εύστοχο πέναλτι ο Μυλωνάς.

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριουδάκης, Μπιτζανάκης, Κεφαλούκος, Μαυρίδης (60’ Δαριβιανάκης), Μυλωνάς, Λυδάκης (60’ Συσκάκης), Κατσούλης, Διαμαντάκης, Καπετανάκης, Κλινάκης, Τζανάκης

Μινωική: Αμπατζής, Χατζηδημητρίου, Τσαμπουράκης, Ψαράς, Διγενής, Καραντινάκης, Ρουμελιώτης, Κλίνης(78’ Στεφανής), Ανδρεαδάκης, Αστυράκης, Στακάκης