Τοπικό

Πρόκριση Γόρτυνας με 1-4 στο Λίντο

Τα γκολ η Γόρτυς, τις ευκαιρίες το Λίντο σε ένα γεμάτο παιχνίδι για το Κύπελλο ΕΠΣΗ

Χωρίς άγχος και σκοπιμότητες αγωνίστηκαν σήμερα για την πρώτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ το Λίντο και η Γόρτυς, με την ομάδα των Αγίων Δέκα να παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης με σκορ 1-4. Η Γόρτυς ήταν ουσιαστική και έβαλε τα γκολ της πρόκρισης ενώ το Λίντο είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες που θα μπορούσαν να δώσουν άλλη τροπή στο παιχνίδι.

Μόλις στο 1ο λεπτό από σέντρα του Καλομοίρη, ο Δάσκος με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1 ενώ στο 35’ σημείωσε το 0-2 ο Κεφάκης με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κοκορέλια. Στο α’ ημίχρονο το Λίντο είχε μια μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον Σκουτέλη, απείλησε επίσης με Κομνηνό και Χριστοφή ενώ είχε και δοκάρι με τον Τσικνάκη. Στην επανάληψη, με την εμπειρία της η Γόρτυς έφτασε σε δύο ακόμα τέρματα με Ξαγοραράκη και Δάσκο, με το Λίντο να βάζει το γκολ στο τέλος για το τελικό 1-4 με σκόρερ τον Νικηφόρο.