Τοπικό

«Γκέλα» για Δαμάστα στο Αρκαλοχώρι, νίκες για Ανθεστίων και Τριτωνία

Σπουδαία ματς για την 5η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ

Μεγάλο ενδιαφέρον είχε η 5η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ «Το Χαμόγελο του Παιδιού», όπου τα φαβορί βρέθηκαν στο… καναβάτσο.

Μετά τη χθεσινή ήττα του Αλμυρού στην έδρα της ΑΕΚ, ήρθε σήμερα το… στραβοπάτημα της Δαμάστας στο Αρκαλοχώρι με το ισόπαλο 1-1 κόντρα στον ΟΦΑ.

Σημαντικές νίκες για Ανθεστίων και Τριτωνία κόντρα σε ΠΑΟΚ και Μινωική αντίστοιχα (και με το ίδιο σκορ 2-1), ενώ Ρωμανός και ΑΟΤ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3 στο γήπεδο της Ελιάς.

Αναλυτικά η εικόνα μετά τα σημερινά ματς:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5Η)

Μοίρες-Ζαρός 1-0

ΑΕ Κατσαμπά-Αλμυρός 1-0

ΠΑΝΟΜ-Γόρτυς 2-1

Ανθεστίων-ΠΑΟ Κρουσώνα 2-1

Ρωμανός-ΑΟ Τυμπακίου 3-3

ΟΦ Αρκαλοχωρίου-Δαμάστα 1-1

Τριτωνία-Μινωική 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Δαμάστα            13

2.ΠΑΝΟΜ             12

3.ΑΕ Κατσαμπά     10

4.Ζαρός                 9

5.Αλμυρός             8

6.Ρωμανός             8

7.Ανθεστίων           7

8.Μοίρες               7

9.Τριτωνία             7

10.ΠΑΟ Κρουσώνα 6

11.Γόρτυς              5

12.ΑΟ Τυμπακίου  4

13.ΟΦ Αρκαλοχωρίου  1

14.Μινωική            0

ΕΠΟΜΕΝΗ (6Η)

Αλμυρός-Ζαρός

Μινωική-ΟΦ Αρκαλοχωρίου

ΠΑΝΟΜ-Τριτωνία

ΠΑΟ Κρουσώνα-Μοίρες

ΑΟ Τυμπακίου-ΑΕ Κατσαμπά

Δαμάστα-Ανθεστίων

Γόρτυς-Ρωμανός

Α2 ΕΠΣΗ (5η)

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ ΚΕΡΑΥΝΟΣ          7-0

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ            2-0

ΡΟΥΒΑΣ ΦΑΙΣΤΟΣ                         2-2

ΑΣΙΤΕΣ - ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ                     3-0

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ - ΒΟΝΗ                    0-0

ΑΣΗΜΙ - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ              2-2

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ   2-1

Ε.Γ.Ο.Η - ΔΙΑΣ                                    1-2

ΛΙΝΤΟ - ΔΩΡΙΕΑΣ                             3-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΔΙΑΣ   15

2.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ 13

3.ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ                12

4.ΒΟΝΗ                10

5.ΑΣΙΤΕΣ               10

6.ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ            10

7.ΛΙΝΤΟ               9

8.ΠΗΓΑΣΟΣ         7

9.ΦΑΙΣΤΟΣ          7

10.ΑΣΗΜΙ            7

11.ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ            6

12.ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ              5

13.Ε.Γ.Ο.Η           4

14.ΔΩΡΙΕΑΣ        3

15.ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ                3

16.ΡΟΥΒΑΣ          3

17.ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ               3

18.ΚΕΡΑΥΝΟΣ    1

 

B1 ΕΠΣΗ (3η)

ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 – ΚΟΥΝΑΒΟΙ                        0-1

ΕΛΠΙΔΕΣ - ΜΟΧΟΣ                                           1-2

ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ 2-0

ΚΑΝΑΡΙΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ                               5-1

ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ          3-2

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ              3-2

Β2 ΕΠΣΗ (3η)

ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΡΑΥΚΟΣ                           0-1

Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ - ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ        2-1
ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ - ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ   1-1

ΤΥΛΙΣΟΣ - ΔΑΦΝΕΣ                                          6-2

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  6-0

ΠΑΛΙΑΝΗ - ΟΦΑΜ                                          0-3

 

Γ΄ ΕΠΣΗ (2η)

ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ – ΚΟΡΟΙΒΟΣ            2-3

ΓΑΡΙΠΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ                          3-1

ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ   4-1

ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ - ΧΕΙΜΑΡΟΣ                           1-3

ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ                           1-3

ΠΑΤΟΥΧΑΣ - ΡΟΔΙΑ                                         0-3 α.α.

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια