Τοπικό

Επιστροφή Ζαρού στις νίκες και στο +10 στην Α1 ΕΠΣΗ

Οι «πράσινοι» νίκησαν στο γειτονικό ντέρμπι με 0-3 την Γόρτυνα

Μετά από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες στην Α1 ΕΠΣΗ, ο Ζαρός επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας με 0-3 της Γόρτυνας στο γήπεδο των Αγίων Δέκα και μάλιστα με αυτό το τρίποντο η διαφορά τους από την 2η θέση ξαναπήγε σε διψήφιο αριθμό (+10).

Ο ΠΑΟΚ με το Νίκο Σουργιά να κάνει ντεμπούτο στον πάγκο του νίκησε με 1-2 στα Μάλια τον ΠΑΝΟΜ ενώ σημαντική νίκη με 4-2 πήρε ο Ρωμανός επί της Φαιστού. Το παιχνίδι Αγ.Βαρβάρα-Αλμυρός δεν ολοκληρώθηκε λόγω της πυκνής ομίχλης που σκέπασε το γήπεδο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα στις κατηγορίες της ΕΠΣΗ:

 

Α1 ΕΠΣΗ (18η)

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΤΥΛΙΣΟΣ               2-2

Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ – ΜΟΙΡΕΣ          2-3

ΜΙΝΩΙΚΗ - Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ       2-1

ΠΟΡΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ                       2-0

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΑΛΜΥΡΟΣ         Διακόπηκε

ΡΩΜΑΝΟΣ - ΦΑΙΣΤΟΣ                  4-2

ΓΟΡΤΥΣ – ΖΑΡΟΣ                           0-3

ΠΑΝΟΜ - Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ       1-2

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΖΑΡΟΣ 44 18 13 5 0 35 8
2. ΠΟΡΟΣ 34 18 11 4 3 39 14
3. Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ 32 18 9 5 4 33 16
4. ΠΑΝΟΜ 32 18 10 2 6 33 23
5. ΡΩΜΑΝΟΣ 28 18 7 7 4 31 27
6. ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ 27 18 7 6 5 30 28
7. ΑΛΜΥΡΟΣ 26 17 8 2 7 28 27
8. ΜΙΝΩΙΚΗ 26 18 7 5 6 30 28
9. Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ 26 18 7 5 6 29 27
10. ΤΡΙΤΩΝΙΑ 21 18 7 0 11 19 37
11. ΜΟΙΡΕΣ 19 18 5 4 9 23 25
12. ΤΥΛΙΣΟΣ 18 18 4 6 8 24 37
13. ΦΑΙΣΤΟΣ 18 18 4 6 8 27 35
14. ΓΟΡΤΥΣ 18 18 4 6 8 14 26
15. ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ 13 17 3 4 10 21 35
16. Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ 9 18 2 3 13 10 33

Α2 ΕΠΣΗ (18η)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΔΑΜΑΣΤΑ                    2-1

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠ. –ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ       0-4

ΕΛΠΙΔΕΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ                         3-0 α.α.

Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ - ΔΙΑΣ                        1-1

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ     0-1

ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΡΟΥΒΑΣ                    3-0

ΑΣΗΜΙ - Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ         1-3

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ - ΛΙΝΤΟ                           2-5

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΔΑΜΑΣΤΑ 44 18 14 2 2 63 12
2. Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 41 18 13 2 3 54 19
3. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 39 18 12 3 3 53 18
4. ΡΟΥΒΑΣ 39 18 12 3 3 39 15
5. ΔΙΑΣ 36 18 11 3 4 46 14
6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ 35 18 11 2 5 47 20
7. ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ 34 18 11 1 6 36 24
8. ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ 34 18 11 1 6 38 16
9. ΛΙΝΤΟ 30 18 9 3 6 33 19
10. ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 21 18 6 3 9 37 34
11. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ 20 18 5 5 8 31 39
12. Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ 14 18 4 2 12 18 53
13. ΑΣΗΜΙ 13 18 4 1 13 27 49
14. ΕΛΠΙΔΕΣ 12 18 4 0 14 16 42
15. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ 2 18 0 2 16 8 88
16. ΔΙΑΓΟΡΑΣ -2 18 0 1 17 11 95

Β1 ΕΠΣΗ (15η)

ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ            2-0

ΚΑΝΑΡΙΑ - ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ       4-0

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ               1-0

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΔΩΡΙΕΑΣ                      0-2

ΜΟΧΟΣ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛ.                    1-0

ΓΑΡΙΠΑ - ΒΟΝΗ                                      0-6

ΧΑΡΑΥΓΗ-Ν.ΗΡΟΔΟΤΟΥ                      0-3α.α.

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΔΩΡΙΕΑΣ 40 15 13 1 1 30 8
2. ΒΟΝΗ 38 15 12 2 1 41 10
3. ΜΟΧΟΣ 35 15 11 2 2 43 13
4. ΠΗΓΑΣΟΣ 34 15 10 4 1 34 13
5. ΚΑΝΑΡΙΑ 24 15 7 3 5 28 22
6. ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ 19 15 6 1 8 19 27
7. ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ 19 15 6 4 5 21 22
8. ΕΘΝΙΚΟΣ 18 15 5 3 7 26 25
9. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 17 15 5 2 8 22 21
10. ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 16 15 4 4 7 25 27
11. ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 14 15 4 2 9 20 30
12. ΓΑΡΙΠΑ 11 15 3 2 10 19 45
13. ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ 11 15 3 2 10 15 32
14. ΧΑΡΑΥΓΗ -9 15 0 0 15 0 48


Β2 ΕΠΣΗ (15η)

ΑΣΙΤΕΣ – ΔΑΦΝΕΣ                          4-1

ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ - ΟΦΑΜ              1-2

Ε.Γ.Ο.Η - ΧΕΙΜΑΡΟΣ                       4-0

ΔΕΙΛΙΝΑ - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ      1-1

ΠΑΛΙΑΝΗ 2008 - ΘΕΡΙΣΟΣ 1978  3-2

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΡΑΥΚΟΣ                5-0

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ 38 14 12 2 0 37 6
2. ΑΣΙΤΕΣ 34 14 11 1 2 38 15
3. Ε.Γ.Ο.Η 32 14 10 2 2 44 13
4. ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ 25 14 7 4 3 27 21
5. ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 24 14 7 3 4 37 32
6. ΟΦΑΜ 19 14 6 1 7 29 27
7. ΠΑΛΙΑΝΗ 2008 16 14 5 1 8 25 30
8. ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 15 14 4 3 7 23 27
9. ΡΑΥΚΟΣ 13 13 6 1 6 29 32
10. ΧΕΙΜΑΡΟΣ 12 14 3 3 8 18 30
11. ΔΑΦΝΕΣ 11 14 3 2 9 17 29
12. ΘΕΡΙΣΟΣ 1978 9 14 3 0 11 15 37
13. ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ 4 13 1 1 11 10 50

Γ’ ΕΠΣΗ (12η)

ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ – ΡΟΔΙΑ                     3-0

ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ   1-0

ΚΟΥΝΑΒΟΙ – ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ                2-2

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ     4-1

ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ – ΠΑΤΟΥΧΑΣ            Αναβλ.

ΙΝΙ - ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ            

Σχόλια