Νίκες για Ανθεστίωνα και Ρωμανό

O Ανθεστίων και ο Ρωμανός ήταν οι κερδισμένοι στις δύο αναμετρήσεις που άνοιξαν σήμερα την 14η αγωνιστική και προτελευταία στον α’ γύρο της Α1 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Θραψανού επικράτησε με 1-3 της Μινωικής στο γήπεδο του Πανεπιστημίου, σε ένα ματς μάλιστα που οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ του Γιαπεντζάκη προηγήθηκαν 0-1. Στο α’ ημίχρονο ο Τρουλάκης ισοφάρισε 1-1 και στην επανάληψη με δύο γκολ του Μεμοτσέλα ήρθε το τρίποντο για τον Ανθεστίωνα.

Στην Ελιά, ο Ρωμανός νίκησε 3-ο την Τύλισο, με τον Βιλανάκη να ανοίγει το σκορ στο 18’ και με αυτογκόλ του Τσαμπουράκη έγινε στο 35’ το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 62’ ο Κάββαλος.

Πολλά γκολ μπήκαν σήμερα όμως και στις υπόλοιπες τοπικές κατηγορίες της ΕΠΣΗ. Τα αποτελέσματα: