«Μίλησαν» οι έδρες στην Α1 ΕΠΣΗ, νίκες για Αλμυρό και Μινωική

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα η «αυλαία» για την 10η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, με τους γηπεδούχους να έχουν την… τιμητική τους.

Ο Αλμυρός επικράτησε 3-1 της ΑΕ Κατσαμπά με ανατροπή, ενώ στο γήπεδο του Πανεπιστημίου η Μινωική επιβλήθηκε της Τυλίσου 3-0.

Χαρακτήρα ντέρμπι είχε η «μονομαχία» στο Γάζι, με τους γηπεδούχους να είναι πλέον στην δεύτερη θέση προσπερνώντας το σημερινό τους αντίπαλο.

Ο Νικολάου έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΚ στο 9’, όμως ο Αλμυρός έκανε την ανατροπή πριν το τέλος του πρώτου μέρους με τους Πρικάκη (23’) και Σεληνιωτάκη (41’). Ο Απλαδάς στο 88’ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Από την άλλη, στο γήπεδο του Πανεπιστημίου η Μινωική άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Δρακωνάκη κόντρα στην Τύλισο. Στο δεύτερο ο ημίχρονο, ο Ρουμελιώτης με δύο προσωπικά γκολ (57' και 78') διαμόρφωσε το τελικό 3-0.