Τοπικό

Πρώτος και με διαφορά στην Α1 ΕΠΣΗ ο Ζαρός

Ο Ζαρός έμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή της Α1 ΕΠΣΗ μετά την αγχωτική νίκη με 2-0 επί της Αγίας Βαρβάρας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Ήταν μία αγωνιστική στην οποία ο ΠΑΝΟΜ και η ΑΕΚ υπέστησαν τις πρώτες τους ήττες από Γόρτυνα και ΠΑΟ Κρουσώνα αντίστοιχα, ενώ σπουδαία νίκη με 1-0 πήρε χθες η Μινωική απέναντι στον Πόρο.

Όσον αφορά την Α2 ΕΠΣΗ, η Δαμάστα διατήρησε το απόλυτο νικών μετά από πέντε αγωνιστικές, επικρατώντας με 3-0 σήμερα της Χερσονήσου.

Α1 Κατηγορία PWM MEDICAL (5η αγωνιστική)

ΜΙΝΩΙΚΗ - ΠΟΡΟΣ          1-0

ΓΟΡΤΥΣ - ΠΑΝΟΜ            1-0

ΤΥΛΙΣΟΣ - ΜΟΙΡΕΣ           3-2

ΤΡΙΤΩΝΙΑ - ΑΛΜΥΡΟΣ    1-3

ΦΑΙΣΤΟΣ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ 0-2

ΖΑΡΟΣ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ 2-0

Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ        1-0

Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΡΩΜΑΝΟΣ    2-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΖΑΡΟΣ               13

2.ΠΑΝΟΜ           10

3.Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ             10

4.ΑΛΜΥΡΟΣ       10

5.ΤΡΙΤΩΝΙΑ         9

6.ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ    8

7.ΜΙΝΩΙΚΗ         7

8.Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ        7

9.ΠΟΡΟΣ              7

10.ΡΩΜΑΝΟΣ    6

11.ΤΥΛΙΣΟΣ         5

12.Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ        4

13.ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ            4

14.ΓΟΡΤΥΣ           4

15.ΦΑΙΣΤΟΣ        2

16.ΜΟΙΡΕΣ          1

 

Α2 Κατηγορία PWM MEDICAL (5η αγωνιστική)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΔΙΑΣ              0-9

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ      1-1

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ 7-0

ΛΙΝΤΟ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ   0-4

ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΑΣΗΜΙ   2-0

ΔΑΜΑΣΤΑ - ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ            3-0

ΡΟΥΒΑΣ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ            4-2

Ο.Φ.Α. - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ    6-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΔΑΜΑΣΤΑ       15

2.Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ                13

3.ΔΙΑΣ   12

4.ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ                12

5.ΡΟΥΒΑΣ            10

6.ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ            10

7.ΛΙΝΤΟ               9

8.ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ   7

9.ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ 7

10.ΚΕΡΑΥΝΟΣ    7

11.Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ          6

12.ΕΛΠΙΔΕΣ         3

13.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ              2

14.ΑΣΗΜΙ            1

15.ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ                1

16.ΔΙΑΓΟΡΑΣ     0

 

Β’ Κατηγορία 1ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

ΧΑΡΑΥΓΗ - ΔΩΡΙΕΑΣ        Αναβλήθηκε

ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ       0-1

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ       1-1

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ       3-0

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ          4-1

ΜΟΧΟΣ - ΒΟΝΗ                1-2

ΓΑΡΙΠΑ - ΚΑΝΑΡΙΑ          1-2

 

Β’ Κατηγορία 2ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

ΘΕΡΙΣΟΣ 1978 - ΔΑΦΝΕΣ               1-2

ΑΣΙΤΕΣ - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ        7-0

ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ - ΡΑΥΚΟΣ  1-6

ΠΑΛΙΑΝΗ 2008 - ΟΦΑΜ                3-1

ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ - ΧΕΙΜΑΡΟΣ       3-2

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ - Ε.Γ.Ο.Η  2-0

 

Γ’ Κατηγορία (1η αγωνιστική)

ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ - ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ     1-0

ΡΟΔΙΑ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ         3-5

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΙΝΙ    1-0

ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010         0-1

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ              2-1

ΠΑΤΟΥΧΑΣ - ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ 3-2

Σχόλια