Τοπικό

Μεγάλα σκορ για Ανθεστίωνα και ΑΕΚ

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τιμητική τους στα σημερινά παιχνίδια του Κυπέλλου ΕΠΣΗ καθώς στα τέσσερα από τα πέντε παιχνίδια απέκλεισαν τους γηπεδούχους.

Μεγάλα σκορ σημείωσαν ο Ανθεστίων και η ΑΕΚ που ήταν και τα ακλόνητα φαβορί στις αναμετρήσεις του. Ο Ανθεστίων νίκησε 0-6 τον Ερμή Ατσαλένιου και η ΑΕΚ με 1-8 τις Ελπίδες Ηροδότου.

Στα άλλα παιχνίδια ο Ρούβας νίκησε στα πέναλτι με 4-5 τα Δειλινά στη Βαγιά ενώ στην παράταση κρίθηκε ο νικητής στο Ελπίδες-Ηρακλής Νιπιδιτού, καθώς η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε ισόπαλη 3-3 αλλά στο έξτρα 30λεπτο οι Ελπίδες έβαλαν τρία γκολ και πέρσαν με 6-3.

Τέλος στο γήπεδο του Πανεπιστημίου, κοινή έδρα των δύο ομάδων, ο τυπικά φιλοξενούμενος Δίας νίκησε με 3-2 τους Νέους Μινωικής.