Τοπικό

Πήρε τη νίκη απέναντι στις Ελπίδες ο ΠΑΝΟΜ

Για την 24η εξ αναβολής αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ, ο ΠΑΝΟΜ επικράτησε με 2-1 επί των Ελπίδων και πανηγύρισε ακόμα μια εντός έδρας νίκη.

Ο Κυπελλούχος για τη φετινή σεζόν, ΠΑΝΟΜ κατάφερε να ανοίξει το σκορ λίγο λεπτά πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, με τον Κολλιακουδάκη να χρίζεται σκορερ.  Αυτό ήταν και το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πίεσαν για ένα δεύτερο τέρμα, το οποίο ήρθε στο 76’ με τον Κολλιακουδάκη να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι. Το μόνο που κατάφεραν οι Ελπίδες, ήταν να μειώσουν σε 2-1 με τον Νουχάϊ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης, Σωμαράκης, Διαμαντάκης, Τζιράκης, Κολλιακουδάκης, Μυλωνάς, Νικολί, Μανιαδής, Δαριβιαννάκης, Κατσούλης, Συσκάκης

Ελπίδες: Μακρυγιαννάκης, Καλαφάτης, Μιχελινάκης, Αναγνωστόπουλος, Βοριζανάκης, Τζαγκουρνής, Παπαδάκης, Τζομπανάκης, Νικολάου, Ανδρικάκης, Νουχάϊ