Τοπικό

Ντέρμπι κορυφής στην Α1 ΕΠΣΗ

Αύριο στις 15:00 το ΠΑΝΟΜ – Γιούχτας

Όλη η αγωνιστική δράση στις κατηγορίες του Ηρακλείου  

Το «ντέρμπι» πρωτοπόρων που ίσως κρίνει σε μεγάλο βαθμό των πρωταθλητή αποτελεί το επίκεντρο της 20ης αγωνιστικής για την Α1 ΕΠΣΗ, καθώς ο κάτοικος της πρώτης θέσης Γιούχτας φιλοξενείται στα Μάλια από τον ΠΑΝΟΜ, με τους φιλοξενούμενους να προπορεύονται με διαφορά οκτώ βαθμούς από τους δεύτερους Μαλιώτες.   

 

 

Η αυλαία της αγωνιστικής ανοίγει σήμερα με δύο αναμετρήσεις και συγκεκριμένα τα παιχνίδια Ελπίδες-Λίντο και Κεραυνός Ηρ.-Γόρτυς.

 

Αναλυτικά τα προγράμματα:

Σήμερα 15:00

Ελπίδες – Λίντο, ΕΓΟΗ (Πατεμτζής Γ., Καούρας Γ., Κατσογιάννης Η.) -
Παρατηρητής: Μαυροφοράκης Γιάννης

Κεραυνός Ηρ. – Γόρτυς, ΠΟΑ (Σπινάκης Ν., Βισκαδούρος Μ., Χριστουλάκης Ε.) - Παρατηρητής: Νησωτάκης Ευάγγελος

Αύριο 15:00

Τύλισος – Α.Ε Κατσαμπά,Τυλίσου (Σπινάκης Ν., Βισκαδούρος Μ., Χριστουλάκης Ε.) - Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος

Ζαρός – ΠΑΟ, Τυλίσου, Ζαρού (Μανδαλενάκης Ε., Ελευθεράκης Σ., Τουρλουκάκη Χ.) - Παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανώλης

Φαιστός – Μινωική, Βόρων (Μαυρουδής Δ., Ζαφείρης Α., Φανουράκη Μ.) - Παρατηρητής: Καμπουράκης Μανώλης

Αλμυρός – Ανθεστίων, Αλμυρού (Νικολακάκης Β., Αδαμάκης Α. Θ., Σφακιανάκης Μ. Μ.) - Παρατηρητής: Μπαλουζάκης Μανώλης

Ρωμανός – Χερσόνησος, Πανεπιστημίου(Κώστας Κ., Αδαμάκης Ζ. Θ., Περτσελάκης Γ.) - Παρατηρητής: Ασλάνης Θεόφιλος

ΠΑΝΟΜ – Γιούχτας, Μαλλίων(Φουκάκης Γ., Δασκαλάκης Ι., Σφακιανάκης Δ.) - Παρατηρητής: Νησωτάκης Ευάγγελος

Μοίρες – Α.Ο Τυμπακίου, Μοιρών  (Μουρτζάκης Ι., Δασκαλάκης Α., Τρουλινός Κ.) - Παρατηρητής: Βαϊλάκης Νίκος

 

Η δράση στην Α2 ΕΠΣΗ

 

Αναλυτικά, το πρόγραμμα στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ:

Σήμερα 15:00

Νέοι Ηροδότου – Αγία Βαρβάρα, Σκουρέλλου (Σφακιανάκης Ε. Μ., Δασκαλάκης Α., Σιγανού Γ)

Δίας – Ηρακλής Νιπιδιτού, Πανεπιστημίου, (Αδαμάκης Ζ. Θ., Δασκαλάκης Ι., Ψαρράς Κ.)

Αύριο 15:00

Δωριέας – Αθλόπολις, Καστελίου (Ζερβάκης Ε. Γ., Μερκουλίδης Ν., Χναράκης Δ.)

ΟΦΑ – Νέοι Εργοτέλη, Αγίων Παρασκιών (Μαυραντωνάκης Ι., Δρακουλάκης Κ., Συναδινάκης Κ.)

Τριτωνία – Ραύκος, Μυρτιάς (Γρηγοράκης Ι., Κυριακόπουλος Κ., Γενετζάκης Ε.)

Ασήμι – ΑΟΚ, Ασημίου (Πατεμτζής Γ., Σπινάκης Ν., Θέμελη Π.)

ΕΓΟΗ – Ρούβας, ΕΓΟΗ (Βισκαδούρος Μ., Τσαμπουράκης Γ., Ζιουτος Κ.)

Πόρος – Δόξα Γαλιάς, Εργοτέλη (Κυριακίδης Ρ., Μάτσας Κ., Σαμιωτάκης Ε.)

 

Οι αγώνες της Β1 ΕΠΣΗ

 

Σήμερα 15:00

Βόνη – Ερμής Ατσαλένιου ,Αγ. Παρασκιών (Παπαδοσπυριδάκης Ε., Μερκουλίδης Ν., Χναράκης Δ.)      

Κανάρια Εργοτέλη - Χαραυγή, Εργοτέλη (Ζαφείρης Α., Φουκάκης Γ., Βλαχάκης Ε           

Ποσειδώνας – Νέοι Μινωικής, Ελπίδων (Καρατζάς Γ., Ρεμιδιανάκης Δ., Μπεκιράκης Ι.  )

Σήμερα 17:30

Δόξα Ηρακλείου – Πήγασος, ΠΟΑ (Τοπαλιδης Π., Τουρλουκάκη Χ., Επιτροπάκη Ε.)

Αύριο 11:00

Ομόνοια Καλιθέας - Εθνικός, Αγ. Παρασκιών (Δρακουλάκης Κ., Μαυραντωνάκης Ι., Συναδινάκης

Αύριο 15:00

Γαρίπα – Μοχός, Γαρίπας (Χριστουλάκης Ε., Παπαδακάκης Γ., Σιγανού Γ.)         

Γουβών ΠΑΟ – Διαγόρας, Χερσονήσου (Ζαχαριουδάκης Γ., Σφακιανάκης Ε. Μ., Καούρας Γ)

 

Β2 ΕΠΣΗ - 17Η Αγωνιστική

Σάββατο 15:00

Νέοι Αλμυρού – Ολυμπιακός Μαλεβυζίου, Αλμυρού  (Ζιουτος Κ., Καμπιτάκης Κ., Δρακάκης Α.)              

Άγιος Δημήτριος – Παλιανή 2008, Καλεσών (Περτσελάκης Γ., Αδαμάκης Α. Θ., Μαυρουδής Ι.) 

Σάββατο 16:00

Πυργιώτισσα – Ρόκα, Τυμπακίου (Γαρεφαλάκης Κων. Μ., Σφακιανάκης Μ. Μ., Μαστορίδης Δ.)

Αύριο 12:45

Δειλινών ΠΑΟ – ΟΦΗ 94, ΕΓΟΗ (Ρεμιδιανάκης Δ., Μοχιανάκης Α., Κατσογιάννης Η.)

Αύριο 15:00

Μαραθώνας – Θέρισος 1978, Καλεσών (Βασάκης Γ. Ε., Μπαλίδης Α., Σαρόγλου Ε.)

Δαμάστα – Ασίτες, Δαμάστας (Σταυρακάκη Ν., Τοπαλιδης Π., Πλαίτης Γ.)

 

Γ ΕΠΣΗ - 16Η Αγωνιστική

 Σήμερα 15:00

Αναγέννηση Μεσσαράς – Πηγαϊδάκια, Ασημίου (Σαμιωτάκης Ε., Μαντσε Ν., Στέφα Ά.)

Σήμερα 17:30

ΠΟ Ηρακλείου – Χείμαρος Γ. Σκουρέλου  (Τσαμπουράκης Γ., Θέμελη Π., Πλαίτης Γ.)

Αύριο 10:30       

ΟΦΑΜ – Τηγανίτης ΑΣΗ, ΕΓΟΗ  (Σπινάκης Ν., Ρεμιδιανάκης Δ., Μαντσε Ν.)

Αύριο 11:00       

Γωνιές – Κουνάβοι, Αγίου Μύρωνα (Μπαλίδης Α., Βασάκης Γ. Ε., Σαρόγλου Ε.)

Αύριο 11:30

Μαρτινέγκο –  Ίνι, Εργοτέλη (Κυριακόπουλος Κ., Ψαρράς Κ., Στέφα Ά.)               

Αύριο 12:00

ΑΕ Καμηλαρίου – Καπετάν Μιχάλης Κόρακας  (Ζαφείρης Α., Μαυρουδής Δ., Φανουράκη Μ.)

Αύριο 15:00       

Δαφνές – Πατούχας, Δαφνών (Σταυράκης Γ., Στεφανίδης Σ., Δρακάκης Α.) 

Σχόλια