Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ με 1-2 από τον Παναθηναϊκό

Εντός έδρας ήττα σήμερα για την ομάδα Κ15 του ΟΦΗ, που έχασε 1-2 από τον Παναθηναϊκό στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής.

Πρόκειται για την αναμέτρηση που είχε διακοπή στο 8ο λεπτό, λόγων των άσχημων καιρικών συνθηκών την ημέρα που είχε οριστεί.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18’ με σουτ του Σουχλάκη έξω από την περιοχή, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 0-2.

Οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ αντέδρασαν άμεσα, με τον Πετούση να μειώνει σε 1-2 στο 22’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η ομάδα του Παναγιώτη Πετρά δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να φτάσει τουλάχιστον στην ισοφάριση, όμως δεν αξιοποίησε καμία από αυτές.

Στο 30’ ο Αντωνάκης ήταν άστοχος σε σουτ με καλές προϋποθέσεις, στο δεύτερο 45λεπτο κοντά στο γκολ έφτασαν οι Λαγουδάκης (65’) και Λυγεράκης (75’).

ΟΦΗ Κ15 (Παναγιώτης Πετράς): Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Καινουριάκης, Λυγεράκης, Λαγουδάκης, Ακουμιανάκης, Γαλανός (20’ λ.τ. Μάρα), Πετούσης (70’ Κοντόπουλος), Αντωνακάκης (55’ Κράστα), Ασμαριανάκης (70’ Κασσαπάκης), Ντρεϊάι (70’ Ματθαιάκης).