Ο ΠΑΟΚ 2-0 τον Άρη και μεγάλο φαβορί για τη δεύτερη θέση

Ουσιαστικά πήρε το ευρωπαϊκό εισιτήριο ενώ ο συμπολίτης του θέλει ένα βαθμό...

Ο ΠΑΟΚ έκανε το 2X2 έκανε στα play-offs της φετινής Super League απέναντι στον Άρη ο μετά και το σημερινό 2-0 μέσα στην Τούμπα, για την 8η αγωνιστική της διοργάνωσης!

Σε ένα ντέρμπι με λίγες... συγκινήσεις και κλασικές ευκαιρίες, ο Σβαμπ άνοιξε τον δρόμο για την επικράτηση των γηπεδούχων με χτύπημα πέναλτι στο 69’, που κέρδισε ο Κρμέντσικ από τον Σάσα, με την χρήση VAR.

Προς το τέλος, ο Ζίβκοβιτς με πλασέ,μετά από ασίστ του Μιχάι -που επέστρεψε στο γήπεδο μετά από απουσία έξι μηνών- και με πλασέ να διαμορφωσε το τελικό αποτέλεσμα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων…

Ετσι, ο μεν ΠΑΟΚ παρέμεινε στην δεύτερη θέση, έχοντας πλέον 64 βαθμούς μετά από 34 παιχνίδια κι ο Άρης τρίτος με 59 πόντους και τα ίδια ματς.

Ο ΠΑΟΚ  χρειάζεται έναν βαθμό για να «σφραγίσει» και… μαθηματικά την δεύτερη θέση, έχοντας ήδη «κλειδώσει» την Ευρώπη. Την ίδια ώρα οι φιλοξενούμενοι θέλουν έναν πόντο για να βγουν κι αυτοί Ευρώπη του χρόνου.

Πηγή φωτογραφίας: INTIME