Παναιτωλικός-ΠΑΟ 1-0: Τρίποντο ο Παναιτωλικός, εφιάλτες για ΟΦΗ!

Οι Αγρινιώτες πήραν τεράστια νίκη και πλησίασαν τον ΟΦΗ, με την ομάδα του Σίμου να μπαίνει σε περιπέτειες

Τεράστια νίκη με 1-0 επί του Παναθηναϊκού πήρε ο Παναιτωλικός στο σημερινό παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής της Super League 1.

Oι Αγρινιώτες έτσι ανέβηκαν στους 17 βαθμούς και πλησίασαν στους δύο βαθμούς τον ΟΦΗ, βάζοντας σε ακόμα μεγαλύτερες περιπέτειες για την παραμονή την ομάδα του Σίμου.

To γκολ του Εντιγκά μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης έκρινε το νικητή με τον Παναθηναϊκό να μην έχει καθόλου καλή εικόνα στο α’ ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι «πράσινοι» ανέβασαν την απόδοσή τους και είχαν τεράστιες ευκαιρίες για την ισοφάριση, με τον τερματοφύλακα Μελίσσα να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τον Παναιτωλικό και με σπουδαίες επεμβάσεις να κρατάει το 1-0.

Για την ομάδα του Μπόλονι αυτή η ήττα είναι πισωγύρισμα, καθώς την κράτησε στην 5η θέση, με τον Παναθηναϊκό μέσα σε λίγες ημέρες να φεύγει ηττημένος και πάλι από το Αγρίνιο, μετά το ματς Κυπέλλου της περασμένης Πέμπτης με τον ΠΑΣ Γιάννινα που έγινε στο ίδιο γήπεδο!