Άγγιξε «διπλό» στην Τρίπολη ο Απόλλων, 0-0 με Αστέρα

Η Ελαφρά Ταξιαρχία είχε τις σημαντικότερες φάσεις και δοκάρι για να σκοράρει

Το εξ’ αναβολής παιχνίδι Αστέρας-Απόλλων έγινε σήμερα στην Τρίπολη, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 0-0.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο παιχνίδι και έφτασαν κοντά στο γκολ της νίκης, έχοντας ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο έχοντας ευκαιρίες με Φατιόν και Ιωαννίδη. Ανέβηκε κάπως στο β’ ημίχρονο ο Αστέρας αλλά και πάλι τη μεγάλη ευκαιρία την είχε ο Απόλλων, με δοκάρι του Λισγάρα στο 81ο λεπτό.

Στους 12 βαθμούς έφτασε ο Αστέρας Τρίπολης μετά την σημερινή ισοπαλία ενώ στους 5 είναι ο Απόλλων Σμύρνης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής (87' Αλβαρες), Ιγκλέσιας, Μουνάφο (69' Μπότχα Φερνάντεθ), Τιλίκα (87' Κρέσπι), Ριέρα (46' Ντρούπι Γκόμες), Σίτο (69' Αλί Μπάμπα), Μπαράλες.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουλστ, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς, Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Κολ, Χουχούμης (70' Τσαμπούρης), Τσιλούλης, Ιωαννίδης (87' Μαρκ Φερνάντεθ), Μπεντινέλι.