«Μοιρασιά» στο Αγρίνιο: Ισόπαλοι 1-1 Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν από νωρίς με 10 παίκτες

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Αστέρα Τρίπολης, που άνοιξε την αυλαία για την 4η αγωνιστική της Super League.

Το τελικό 1-1 «σφράγισε» τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών, σε ένα παιχνίδι που είχε… από όλα.

Οι Αρκάδες είχαν την πρώτη κλασσική ευκαιρία στο 7’ με τον Μουνάφο να σημαδεύει το δοκάρι, ενώ δέκα λεπτά αργότερα άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες.

Ο Βάντερσον αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και οι γηπεδούχοι είχαν το μειονέκτημα αυτό από νωρίς.

Στο 45’ ο Μπαράλες με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα, ενώ οι γηπεδούχοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσουν στην επανάληψη και πήραν το βαθμό, χάρη στο γκολ του Αριγίμπι στο 54’.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κνετ, Βάντερσον, Καρασαλίδης, Μάζουρεκ (84’ Μεντόσα), Ματσόλα (91’ Βέργος), Ντάλσιο, Ντίας, Αριγίμπι, Τζανακάκης (70’ Μεντίνα), Τσιγγάρας (70’ Ταχάρ), Λιάβας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Πασαλίδης, Βαλιέντε (80’ Ιγκλέσιας), Μπαράλες, Κρέσπι (60’ Τιλίκα), Μουνάφο, Ριέρα (80’ Γκόμεζ), Κώτσιρας, Σίτο (69’ Αλί Μπαμπά), Αντζουλάς.