Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 0-1: Έσπασε το αήττητο του Ολυμπιακού!

Τεράστια νίκη για την 2η θέση για τον ψυχωμένο ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Μιχάι στο 90ο λεπτό

Ο ΠΑΟΚ έβγαλε ψυχή μέσα στο Καραϊσκάκη και υποχρέωσε τον Ολυμπιακό σε ήττα με 0-1, που ήταν μάλιστα και η πρώτη φετινή ήττα για τους «ερυθρόλευκους»!

Χρυσός σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ήταν ο Μιχάι στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ να σπάει το ρεκόρ 43 αήττητων ματς του Ολυμπιακού.

Ο δικέφαλος του Βορρά ήταν αποφασιστικός από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, είχε και νωρίτερα ευκαιρίες για να σκοράρει και τελικά έβαλε το γκολ την εκπνοή του αγώνα, ένα γκολ που είναι «χρυσό» στη μάχη της διεκδίκησης για την 2η θέση, καθώς κρατάει τον ΠΑΟΚ στο +3 από την ΑΕΚ. Το φινάλε πάντως του αγώνα ήταν δραματικό, καθώς ο Ολυμπιακός σκόραρε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ, μετά και τον έλεγχο του διαιτητή Μανούχου μέσω VAR.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Ομάρ, Σισέ, Σεμέδο, Τσιμίκας, Γκιλιέρμε (61’ Φορτούνης), Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά (86’ Ραντζέλοβιτς), Μασούρας (61’ Μπρούνο), Αραμπί (77’ Χασάν)

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ίνγκασον (46’ Μιχάι), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Καντουρί (79’ Εσίτι), Μαουρίσιο, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ (72’ Στοχ), Τζόλης (79’ Λημνιός), Άκπομ (59’ Σβιντέρσκι)