Super League: Η βαθμολογία του α' γύρου μετά τις ισοπαλίες σε Βόλο και Περιστέρι

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια Βόλος-ΠΑΟ (1-1) και Ατρόμητος-Άρης (2-2)

Με τις ισόπαλες αναμετρήσεις Βόλος-Παναθηναϊκός (1-1) και Ατρόμητος-Άρης (2-2) ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική της Super League 1 και ουσιαστικά αυτά ήταν και τα τελευταία παιχνίδια για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

Στον Βόλο, αν και ο Παναθηναϊκός έκανε το 0-1 στο 8’ με πέναλτι του Χατζηγιοβάννη, είδε τον Βόλο να ισοφαρίζει στο 38’ με τον Μουνίθ, με τους «πράσινους» να έχουν μεγάλες φάσεις για δεύτερο γκολ, χωρίς να μπορούν να φύγουν νικητές από το Πανθεσσαλικό.

Στο Περιστέρι το παιχνίδι είχε δραματική εξέλιξη! Στο 24’ ο Βέλλιος έκανε το 1-0 και στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου ισοφάρισε 1-1 ο Άρης με τον Μπρούνο Γκάμα. Στο 86’ με πέναλτι που κέρδισε ο Γιακουμάκης και το εκτέλεσε ο Μανούσος, οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν 1-1 αλλά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Φετφατζίδης διαμόρφωσε το 2-2, με τον Άρη να έχει και ευκαιρία στο επόμενο λεπτό πάλι με τον «Φέτφα» για τρίτο γκολ.