Super League: Πήρε βαθμό στην Τρίπολη η ΑΕΛ

Ο Αστέρας προηγήθηκε αλλά ο Ασούμπρε για την Λάρισα διαμόρφωσε το ισόπαλο 1-1

Ο Αστέρας ήταν ανώτερος αλλά αναποτελεσματικός, δεν κατάφερε να «κλειδώσει» νωρίς το ματς σπαταλώντας τις ευκαιρίες του και ο Ασούμπρε που είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο τον... τιμώρησε και χάρισε στην ΑΕΛ τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Ο Μπαράλες με κλασική σεντερφορίσια κίνηση και κεφαλιά στο 14ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους Αρκάδες, με τον Ασούμπρε να ισοφαρίζει με πλασέ στο 60ο λεπτό, σε ένα γκολ που φέρει ευθύνη και ο Παπαδόπουλος γιατί είχε κακή τοποθέτηση στην εστία.

Στους 12 βαθμούς ο Αστέρας Τρίπολης, παραμένει τρίτος από το τέλος, με την ΑΕΛ να φτάνει τους 19 και να πιάνει στην τέταρτη θέση τον ΟΦΗ και την Ξάνθη.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ (35’ Βαλιέντε), Πασαλίδης, Τασουλής, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μαρκ Φερνάντεθ (60’ Κρέσπι), Καπίγια, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες

ΛΑΡΙΣΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μπράλιτς, Μόρας, Μιχαήλ (46’ Ασούμπρε), Καρανίκας, Στάνκοβιτς, Σεσέροβιτς (46’ Κάτσε), Άντονι, Μιλοσάβλιεβιτς (77’ Μπούστος), Ουάρντα, Νούνιτς