ΟΦΗ-Παναθηναϊκός Live

Μεγάλο παιχνίδι στο γήπεδο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» με τον ΟΦΗ να αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Τέλος, νίκη 3-1 για τους Κρητικούς.

Η ομάδα του Ηρακλείου, με το φίλαθλο κόσμο στο πλευρό της, θέλει τη νίκη για να ξεκινήσει την αντεπίθεση της.

Περισσότερες επιλογές για το Νίκο Παπαδόπουλο στο μεσοεπιθετικό κομμάτι, με τους ποδοσφαιριστές που επέστρεψαν στην 18αδα.

Στα επίσημα του γηπέδου και ο μεγαλομέτοχος του ΟΦΗ, Μιχάλης Μπούσης, που έκανε ταξίδι-αστραπή από τις ΗΠΑ, για να βρεθεί δίπλα στην ομάδα για αυτό το μεγάλο παιχνίδι.

Οι δύο ομάδες έκαναν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο, μέσα σε όμορφη ποδοσφαιρική ατμόσφαιρα και έντονο παλμό στις εξέδρες από τους φιλάθλους του ΟΦΗ.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα από το neakriti.gr

1' Πρώτη σέντρα στο ματς από τους φιλοξενούμενους.

5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 1-0: Εκτέλεση κόρνερ με πάσα, ο Πλατέλλας φέρνει τη μπάλα στην περιοχή, πρώτη προσπάθεια από τον Κυριακίδη, κεφαλιά του Βουό προς τα πίσω και ο Δεληγιαννίδης με σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι κάνει το 1-0.

9' Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα, καθώς ο διαιτητής Σκουλάς θεωρεί ότι προσπάθησε να "εκβιάσει" το πέναλτι στο μαρκάρισμα από Ινσούα και Μαυρομμάτη.

10' Σέντρα του Κάτσε από δεξιά, κεφαλιά από τον Μακέντα, ο Στρέζος μπλοκάρει σταθερά.

13' Διαγώνια σουτ του Μπουζούκη μέσα από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το κάθετ δοκάρι.

14' Ο Βουό παίρνει μέρα στο γήπεδο στην αντεπίθεση του ΟΦΗ, θα σουτάρει έξω από την περιοχή, όμως είναι άστοχος.

16' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό. Στη σέντρα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά, ο Δώνης σημάδεψε το οριζόντιο με πλασέ στην κίνηση από τη μικρή περιοχή.

23' Ωραίο συρτό σουτ του Κυριακίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

34' Μακρινό σουτ από τον Κάτσε, αρκετά μέτρα εκτός εστίας.

36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ 1-1: Σέντρα του Ινσούα από αριστερά, κεφαλιά του Κάτσε στην "καρδιά" της άμυνας για το 1-1.

40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 2-1: Ο Πλατέλλας γίνεται κάτοχος της μπάλας λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ νικά τον Διούδη για το 2-1.

Τέλος για το πρώτο ημίχρονο, οι Κρητικοί προηγούνται 2-1 με καλή εμφάνιση σ' αυτό το διάστημα, που αγωνίζονται με μεγάλη αποφασιστικότητα.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

56' Κίτρινη κάρτα στον Μαυρομάττη για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Βουό.

59' Κόρνερ του Πλατέλλα από δεξιά, σουτ του Κοροβέση στην κίνηση μπλοκάρει ο Διούδης.

60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 3-1: Φάση διαρκείας στην περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Κοροβέσης κάνει το τελικό σουτ και 3-1.

62' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα.

62' Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Ινσούα και Καμπετσής στη θέση του Δώνη.

72' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Παπαστεριανός αντί του Σάσι στο ματς.

75' Εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, η μπάλα στην περιοχή με τον Πούγγουρα να κάνει το τελικό σουτ και τον Στρέζο να μπλοκάρει σταθερά.

83' Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Στάικο αντί του Μαυρομμάτη.

84' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο.

85' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Πλατέλλα.

91' "Κλείνει" τις αλλαγές του ο Παπαδόπουλος, ο Μιχόγεβιτς αντί του Μεγιάδο.

94' Τέλος του αγώνα, τεράστια νίκη για τον ΟΦΗ με 3-1.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Δεληγιαννίσης, Παπάζογλου, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Νάστος, Μεγιάδο (91' Μιχόγεβιτς), Πλατέλλας (85' Κουτσιανικούλης), Κυριακίδης, Σάσι (72' Παπαστεριανός), Βουό.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης (83' Στάικος), Ινσούα (62' Χατζηθεοδωρίδης), Κουρμπέλης, Κάτσε, Δώνης (62' Καμπετσής), Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα.