Super League

Κυριακή βράδυ το ΟΦΗ-Ολυμπιακός

Το αναλυτικό πρόγραμμα του πρωταθλήματος, από την 7η έως την 11η αγωνιστική, το οποίο εγκρίθηκε στο Δ.Σ. της περασμένης Παρασκευής (28/9), έδωσε στη δημοσιότητα η Super League.

Αναφορικά με τα παιχνίδια του ΟΦΗ, η αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό θα γίνει την Κυριακή 21 Οκτωβρίου και ώρα 20:30. Σάββατο απόγευμα θα παίξει η κρητική ομάδα στη Λάρισα για την 8η αγωνιστική, ενώ στη συνέχεια θα αγωνιστεί Κυριακή εντός έδρας με Απόλλωνα Σμύρνης, Σάββατο εκτός με Λεβαδειακό και Κυριακή στο Ηράκλειο με Άρη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα από την 7η έως την 11η αγωνιστική:

 

 

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Σάββατο 20/10

 

16:00 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος (ΟΑΚΑ) ΕΡΤ

 

18:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός ("Ζωσιμάδες") NOVA

 

19:00 Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ ("Γ. Καμάρας") ΕΡΤ

 

20:30 ΑΕΛ-Λαμία (AEL FC Arena) NOVA

 

Κυριακή 21/10

 

18:15 Λεβαδειακός-Ξάνθη (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς) NOVA

 

19:00 Άρης-ΠΑΟΚ ("Κλ. Βικελίδης") ΕΡΤ

 

20:30 ΟΦΗ-Ολυμπιακός ("Θ. Βαρδινογιάννης") NOVA

 

Δευτέρα 22/10

 

19:00 Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης (Δημ. Στάδιο Περιστερίου) ΕΡΤ

 

 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Σάββατο 27/10

 

17:15 ΑΕΛ-ΟΦΗ (AEL FC Arena) NOVA

 

19:00 Λαμία-Λεβαδειακός (ΔΑΚ Λαμίας) ΕΡΤ

 

19:30 ΑΕΚ-Άρης (ΟΑΚΑ) NOVA

 

Κυριακή 28/10

 

17:15 Πανιώνιος-Ατρόμητος (Γηπ. Πανιωνίου) NOVA

 

19:00 Παναιτωλικός-Αστέρας Τριπ. (Γηπ. Παναιτωλικού) ΕΡΤ

 

19:30 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός (Γηπ. Τούμπας) NOVA

 

Δευτέρα 29/10

 

19:00 Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα (Ξάνθη Arena) ΕΡΤ

 

19:30 Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης ("Γ. Καραϊσκάκης") NOVA

 

 

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Σάββατο 3/11

 

16:00 Ατρόμητος-ΠΑΟΚ (Δημ. Στάδιο Περιστερίου) ΕΡΤ

 

17:15 Πανιώνιος-Παναιτωλικός (Γηπ. Πανιωνίου) NOVA

 

19:00 Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (ΟΑΚΑ) ΕΡΤ

 

19:30 Λεβαδειακός-ΑΕΛ (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς) NOVA

 

Κυριακή 4/11

 

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία ("Ζωσιμάδες") NOVA

 

19:00 Άρης-Ολυμπιακός ("Κλ. Βικελίδης") ΕΡΤ

 

19:30 ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης ("Θ. Βαρδινογιάννης") NOVA

 

Δευτέρα 5/11

 

19:30 Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη ("Θ. Κολοκοτρώνης") NOVA

 

 

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Σάββατο 10/11

 

17:15 ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα (AEL FC Arena) NOVA

 

19:00 Ξάνθη-Πανιώνιος (Ξάνθη Arena) ΕΡΤ

 

19:30 Λεβαδειακός-ΟΦΗ (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς) NOVA

 

Κυριακή 11/11

 

15:00 ΑΕΚ-Ατρόμητος (ΟΑΚΑ) NOVA

 

17:15 ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός (Γηπ. Τούμπας) NOVA

 

19:00 Λαμία-Αστέρας Τρίπολης (ΔΑΚ Λαμίας) ΕΡΤ

 

19:30 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός ("Γ. Καραϊσκάκης") NOVA

 

Δευτέρα 12/11

 

19:00 Απόλλων Σμύρνης-Αρης ("Γ. Καμάρας") ΕΡΤ

 

 

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Σάββατο 24/11

 

16:00 Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης (ΟΑΚΑ) ΕΡΤ

 

17:15 Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ ("Θ. Κολοκοτρώνης") NOVA

 

19:00 Παναιτωλικός-ΑΕΚ (Γηπ. Παναιτωλικού) ΕΡΤ

 

19:30 ΠΑΟΚ-Ξάνθη (Γηπ. Τούμπας) NOVA

 

Κυριακή 25/11

 

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός ("Ζωσιμάδες") NOVA

 

19:00 Ατρόμητος-Ολυμπιακός (Δημ. Στάδιο Περιστερίου) ΕΡΤ

 

19:30 ΟΦΗ-Αρης ("Θ. Βαρδινογιάννης") NOVA

 

Δευτέρα 26/11

 

19:30 Πανιώνιος-Λαμία (Γηπ. Πανιωνίου) NOVA

Σχόλια