Απίστευτο φινάλε στο Παναιτωλικός-Λαμία 2-2

Φινάλε από... κινηματογραφική ταινία παίχτηκε στην αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τη Λαμία στο Αγρίνιο, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο 2-2.

Το γκολ της ισοφάρισης της Λαμίας προήλθε από πέναλτι που δόθηκε στο 95ο λεπτό και εκτελέστηκε στο 99ο! Το πέναλτι εκτελέστηκε από τον Μπαστούρ, απέκρουσε ο Κυριακίδης, αλλά ο Αντέτζο που είχε μπει νωρίτερα στην περιοχή (και κανονικά θα έπρεπε να δοθεί επανάληψη) σκόραρε και έκανε το 2-2.

Η αγωνία όμως δεν σταμάτησε εκεί. Στην τελευταία επίθεση του Παναιτωλικού, ο Μανά έβαλε γκολ στο 102' (!) αλλά αυτό ακυρώθηκε ως οφσάιντ μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από τους Αγρινιώτες.

Στο 27’ ο Μάζουρεκ είχε ανοίξει το σκορ για τον Παναιτωλικό, αλλά η Λαμία ισοφάρισε στο 74’ με τον Επστάιν. Στο 88’ ήρθε ο Μανά για να κάνει το 2-1 για την ομάδα του Αγρινίου και στις καθυστερήσεις έγιναν τα όσα τρομερά περιγράψαμε παραπάνω…

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχαϊ, Άργκους (87’ Λουσέρο), Τσοκάνης, Έρικσον, Μάρκος Πάουλο (80’ Καμαρά), Ντίας, Μάζουρεκ, Ουίλιαν (70’ Μανά), Μοράρ

Λαμία: Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Βάντερσον, Μπλάζιτς, Σκόνδρας, Καραμάνος (60’ Μαστούρ), Μπερτόλιο (78’ Καραγκούνης), Έπσταϊν (85’ Πλιάτσικας), Μπαράλες