Super League

Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις στη Super League

Δραση ξανα στη Super League 2018-2019 μετά τη διακοπή μιας εβδομάδας, λόγω των αγώνων που είχαν οι εθνικές ομάδες. Το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί το τριήμερο 15-16-17 Σεπτεμβρίου με την 3η αγωνιστική, αρχής γενομένης από το "Γεντί Κουλέ", όπου στις 18.15 ο ΟΦΗ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο πιο σημαντικο ματς του τριημέρου...

Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:

 ΣΑΒΒΑΤΟ 15/9

ΟΦΗ - ΠΑΟΚ (18.15, Novasports 1HD)

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνος Ψαρρής (Ζακύνθου)

4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

 

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Γιάννινα (19.00, ΕΡΤ 2)

Διαιτητής: Γεώργιος Λάμπρου (Ευβοίας)

Βοηθοί: Κωνσταντίνος Κωνστάντιος (Ευβοίας), Γεώργιος Γιαννίκος (Πειραιά)

4ος: Ευάγγελος Μανούσος (Αργολίδας)

 

ΑΕΚ - Πανιώνιος (20.30, Novasports 2HD)

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών), Μιχαήλ Καρσιώτης (Καστοριάς)

4ος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/9

Ξάνθη - Παναιτωλικός (17.00, ΕΡΤ 1)

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)

Βοηθοί: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Γεώργιος Χατζίκος (Δράμας)

4ος: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

 

ΑΕΛ - Παναθηναϊκός (18.15, Novasports 2HD))

Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Αντώνιος Σινιοράκης (Χανίων), Νικόλαος Πάγκαλος (Λασιθίου)

4ος: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)

 

Ατρόμητος - Λαμία (20.00, ΕΡΤ 1)

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας), Σταύρος Σίπκας (Σάμου)

4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

 

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης (20.30, Novasports 1HD)

Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Δημήτριος Γκάγκας (Λάρισας), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)

4ος: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 17/9

Άρης - Λεβαδειακός (19.00, ΕΡΤ 1)

Διαιτητής: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας), Θεόφιλος Μουσιάδης (Ηπείρου)

4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 2 αγώνες)

 

1. Ολυμπιακός 6

2. Άρης 6

3. ΑΕΚ 6

4. ΠΑΟΚ 4 (ξεκίνησε με -2)

5. Ατρόμητος 4

6. Παναιτωλικός 3

7. Λεβαδειακός 3

8. ΑΕΛ 3

9. ΟΦΗ 1

10. Πανιώνιος 1

11. Ξάνθη 1

12. Παναθηναϊκός 0 (ξεκίνησε με -6)

13. Απόλλων Σμύρνης 0

   . Αστέρας Τρίπολης 0

15. Λαμία 0

16. ΠΑΣ Γιάννινα 0

Σχόλια