Super League

O Διαμαντόπουλος στο ΟΦΗ- ΠΑΟΚ

Ορίστηκαν οι διαιτητές της 3ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα

Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΟ οι ορισμοί των διαιτητών της 3ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα, μεταξύ των οποίων βρίσκεται και ο Γιώργος Κομίνης.

Ο διεθνής ρέφερι που τον θέλουν τα ρεπορτάζ να τιμωρείται για τη διαιτησία του στο παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον Ατρόμητο, είναι στις επιλογές της ΚΕΔ και θα σφυρίξει την αναμέτρηση ΑΕΛ- Παναθηναϊκός.

Εκτός έμειναν οι Κουτσιαύτης(λόγω του πέναλτι που έδωσε στον Πρίγιοβιτς και τις μη αποβολές σε Κώτσιρα και Ιγκλέσιας), Φωτιάδης (για το πέναλτι που δεν έδωσε στον Ολυμπιακό απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα) και Σιδηρόπουλος (για το πέναλτι που δεν έδωσε στον Παναθηναϊκό στο ματς με την Ξάνθη).

Στην αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ ορίστηκε ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος.

Αναλυτικά:

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου
ΟΦΗ-ΠΑΟΚ (18:15)
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Α’ βοηθός: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας)
Β’ βοηθός: Κων/νος Ψαρρής (Ζακύνθου)
4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα (19:00)
Διαιτητής: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)
Α’ βοηθός: Κων/νος Κωνστάντιος (Εύβοιας)
Β’ βοηθός: Γεώργιος Γιαννίκος (Πειραιά)
4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

ΑΕΚ-Πανιώνιος (20:30)
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)
Α’ βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)
Β’ βοηθός: Μιχαήλ Καρσιώτης (Καστοριάς)
4ος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου

Ξάνθη-Παναιτωλικός (17:00)

Διαιτητής: Κων/νος Κοτσάνης (Δράμας)
Α’ βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)
Β’ βοηθός: Γεώργιος Χατζίκος (Δράμας)
4ος: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

ΑΕΛ-Παναθηναϊκός (18:15)

Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Α’ βοηθός: Αντώνιος Σινιοράκης (Χανίων)
Β’ βοηθός: Νικόλαος Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)

Ατρόμητος-Λαμία (20:00)

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Α’ βοηθός: Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας)
Β’ βοηθός: Σταύρος Σίπκας (Σάμου)
4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης (20:30)

Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)
Α’ βοηθός: Δημήτριος Γκάγκας (Λάρισας)
Β’ βοηθός: Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου (19:00)

Άρης-Λεβαδειακός

Διαιτητής: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)
Α’ βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας)
Β’ βοηθός: Θεόφιλος Μωυσιάδης (Ηπείρου)
4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

Σχόλια