Τρίποντο στην άδεια Τούμπα για ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ είχε αποφασιστικότητα σήμερα απέναντι στον Πανιώνιο και με σκορ 3-1 ξεπέρασε ένα δύσκολο εμπόδιο, κάνοντας το νικηφόρο καθήκον του στην άδεια Τούμπα λόγω της γνωστής τιμωρίας που του έχει επιβληθεί.

Ένας "καταιγιστικός" ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ από τα αποδυτήρια με τον Σάκχοφ να θέτει τις βάσεις για τη νίκη μόλις στο 2ο λεπτό. Τη σκυτάλη πήρε στο 15’ ο Ελ Καντουρί, καταγράφοντας το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα της Super League, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να βγάζει σε ένα ακόμη παιχνίδι άσους από το μανίκι του, με δεδομένες τις απουσίες των τιμωρημένων Πέλκα και Μαουρίσιο.

"Κερασάκι" στην τούρτα για τον ΠΑΟΚ από τον Αλεξαντάρ Πρίγιοβιτς, ο οποίος το πάλεψε αρκετά στο α΄ημίχρονο και τελικά είδε τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 3-0 στο δεύτερο 45λεπτο. Το... τέλειο σουτ από τον Ντουρμισάι στο 77', ο οποίος μείωσε σε 3-1.