"Λευκή ισοπαλία" στα Γιάννενα, "όρθιος" ο Λεβαδειακός

Οι «πράσινοι» μπλόκαραν (0-0) τους Ηπειρώτες μέσα στους Ζωσιμάδες

Αλώβητος πέρασε από τους Ζωσιμάδες κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα ο Λεβαδειακός...

Οι «πράσινοι» μπλόκαραν (0-0) τους Ηπειρώτες μέσα στα Γιάννενα στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League και δεν τους άφησαν να κάνουν σε τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα (είχαν τρεις σε τέσσερα ματς), βάζοντας… σιγαστήρα στο μεγάλο τους «όπλο».

Μάλιστα, θα μπορούσαν να είχαν πάρει και κάτι καλύτερο (συνολικά ήταν ανώτεροι οι γηπεδούχοι ωστόσο), καθώς είχαν δοκάρι με τον Μαρκόφσκι στο 46’ και πολύ καλή ευκαιρία με τον Γιακουμάκη στο 73’.

Πίεσαν πολύ στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι, που έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Χέλκβιστ στο 90ο λεπτό. Τους 29 βαθμούς έφθασε ο ΠΑΣ, τους 26 ο Λεβαδειακός.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Καρανίκας, Μπέριος, Μιχαήλ, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης, Βιντάλ, Χαλκιαδάκης, Μπετρά, Κόντε

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Σωτηρίου, Τσαμπούρης, Φαβάρο, Λεονάρντο, Αντιλέχου, Ζαραδούκας, Μητρόπουλος, Ομπιόρα, Σουμπίνιο, Γιακουμάκης, Μαρκόφσκι

Πηγή: sport-fm.gr