Φιλική ήττα για τον Πλατανιά από την Ξάνθη

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Πλατανιάς από την Ξάνθη στο τελευταίο του φιλικό παιχνίδι στο Πράβετς.

Ο Πλατανιάς ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, όμως η Ξάνθη, ήταν τελικά η ομάδα που βρήκε πρώτη τον δρόμο προς τα δίχτυα, στο 41ο λεπτό με τον Σολτάνι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιάς είχε την υπεροχή και αρκετές καλές στιγμές μπροστά στην εστία της Ξάνθης, ενώ του ακυρώθηκε και γκολ του Ντιλαβέρ, ως οφ σάιντ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ράνος.

Οι 11άδες με τις οποίες αγωνίστηκε ο Πλατανιάς είναι:

1ο ημίχρονο: Σωτηρίου, Κάργας, Μπανανά, Αποστολόπουλος, Κουλιμπαλί, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός, Ντίνας, Μανούσος, Γιακουμάκης.

2ο ημίχρονο: Κοκκαλάς, Μπανανά (70? Κάργας), Πριντέτα, Κουλιμπαλί (70? Αποστολόπουλος), Βάντερσον, Μουνάφο, Ντεβέσα, Ηλιάδης, Τσουράκης, Γουνδουλάκης, Ντιλαβέρ.

Ο Πλατανιάς ολοκληρώνει αύριο Παρασκευή (29/7) το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της στο Πράβετς της Βουλγαρίας με πρωινή προπόνηση και στη συνέχεια παίρνει το δρόμο της επιστροφής για τα Χανιά.